گریم کودک یا چهره پردازی کودک از جمله گریم های تخصصی است که نیاز به دانستن فنون خاص خود را دارد و صرفا دانستن هنر نقاشی یا گریم نیاز شما را در این هنر برآورده نخواهد ساخت .اموزشگاه پیرایش مردانه رویش هنر در تلاش است با بهترین شیوه ی آموزش در زمنینه ی گریم و چهره پردازی کودکان

، شما را برای یادگیری هنر نقاشی و گریم صورت کودک آماده سازد تا شما به عنوان گریمور و چهره پرداز کودک بتوانید در بازار پر درآمد چهره پرداز کودک و گریم کسب در آمد کنید. آموزشگاه آرایشگری مردانه رویش هنر تمام سرفصل های چهره پردازی کودک را بر اساس دوره های فنی و حرفه ای گریم کودک و چهره پردازی کودک آماده ارائه کرده و علاوه بر آن نکات اضافی و کاربردی در زمینه گریم کودک را هم به هنرجویان می آموزد. شما میتوانید برای شرکت دوره های آموزشی آموزشگاه ارایشگری و پیرایش و بخصوص دوره ی چهره پردازی صورت کودک از منوی تماس با ما اقدام نمایید.

 سرفصل های دوره فنی و حرفه ایی چهره پردازی کودک و گریم کودک که با شرکت در این دوره آموزشی با آن ها به طور کامل آشنا خواهید شد : 

آشنایی با ابزار و مواد مصرفی در گریم کودک

شناسایی اصول بکارگیری ابزار و مواد مصرفی

آشنایی با انواع طرحها گریم کودک

شناسایی اصول انجام انواع طرحها بروی صورت

آشنایی با نکات ایمنی هنگام کار

شناسایی اصول رعایت نکات ایمنی هنگام کار

آشنایی با نحوه پاک کردن مواد مصرفی در صورت

 شناسایی اصول نحوه پاک کردن مواد مصرفی در صورت کودک

 

 آموزش کاربردی گریم صورت کودکان ، چهره پردازی صورت کودک

یک سوال بسیار مهم که در شروع  دوره گریم کودک توسط هنر آموزان کلاس چهره پردازی کودک در آموزشگاه آرایشگری مردانه رویش هنر پرسیده می شود این است که رنگ های گریم صورت کودکان و چهره پردازی کودک کدامیک میباشند و چگونه باید آنها را با هم تلفیق کرد؟

برای گریم صورت کودک آرایشگران و گریمور ها از وسایل مختلف استفاده می کنند. برخی از چهره پردازان صورت کودک از ماژیک های معمولی برای چهره پردازی و برخی دیگر از وسایل آرایشی ویژه خانم ها برای گریم کودک بهره میبرند. معمولا در دوره آموزشی گریم کودک در آموزشگاه گریم کودک رویش هنر از رنگ های گریم برای نقاشی و گریم صورت کودکان استفاده می شود. که استفاده از رنگ های مخصوص نقاشی صورت کودکان کار گریم صورت کودک را راحت تر و چهره پردازی صورت کودک را حرفه ای تر میکند. فنونی که برای نقاشی و گریم کودک به کار برده میشوند بر دو نوع اند، فون خشک گریم صورت کودک که آن را ( پن کیک ) و فون چرب گریم صورت کودک که آن را ( پن استیک ) می نامند. از فون چرب اغلب برای گریم بازیگران سینما و نیز برای آرایش عروس استفاده می شود. البته در برخی موارد افراد غیر حرفه ایی برای گریم صورت از  آبرنگ و گاهی رنگ گواش نیز استفاده می نمایند

برای چهره پردازی صورت کودکان و طراحی و نقاشی صورت کودکان گاهی از فون خشک استفاده می کنند که با آب و صابون یا شیرپاک کن به سادگی قابل پاک کردن است. به طور کلی استفاده از ماژیک و رنگ گواش برای رنگ آمیزی صورت بچه ها توصیه نمی شود، چرا که این رنگ ها به سادگی از پوست پاک نمی شوند و می توانند برای صورت کوکان گریم شده مضر و خطر آفرین باشند.

اگر در گریم کودک از آبرنگ استفاده می شود، باید زود پوست شسته شود و اگر از فون خشک در گریم صورت بچه ها (رنگ گریم خشک) برای رنگ کردن صورت استفاده شود همچنین توصیه می شود مدت طولانی رنگ روی صورت کودکان باقی نماند و حداکثر طی چند ساعت با آب و صابون یا شیرپاک کن از روی صورت پاک شوند و کودک نباید به گریم و نقاشی روی صورت عادت کند. که تمام این موارد و نکات مهم در دوره ی گریم کودک و چهره پردازی صورت کودک در آموزشگاه پیرایش مردانه آموزش داده خواهد شد.

گریم کودک
گریم صورت کودک

 

 قبل از انجام گریم و چهره پردازی صورت کودک به نکات مهم زیر حتما توجه کنید و در نقاشی صورت کودکان آن ها را به خاطر داشته باشید :

 • گوشه اسفنج یا قلم موی آرایشی‌ را به رنگ آغشته و گریم صورت کودک را آغاز کنید.
 • از رنگ‌های روغنی برای چهره پردازی کودکان خودداری کنید زیرا این رنگ ها به منافذ پوستی صورت کودک نفوذ می‌کنند و به سختی از صورت کودک گریم شده پاک می‌شوند.
 • پس از اتمام گریم کودک از اکلیک استفاده نمایید اما مراقب باشید که سمی نباشند. شما می‌توانید از قلمویی که در اختیار دارید برای این کار استفاده کنید. ابتدا آن را با آب بشورید، کاملا خشک کنید، سپس آن را در اکلیک فرو ببرید و روی صورت کودک برای انجام کار گریم کودک بکشید.

 

گریم کودک
گریم کودک

گریم کودکچهره پردازی کودک

دوره ی آموزشی گریم کودک در آموزشگاه پیرایش مردانه رویش هنر :

در پایان دوره ی آموزشی گریم کودک و چهره پردازی صورت کودکان در آموزشگاه ارایشگری مردانه رویش هنر شما با فنون و کارهای زیر آشنا خواهید شد :

 • آشنایی با رنگها
 • کار با قلمو
 • کار با پد
 • خطوط
 • نقطه گذاری ها
 • سایه زدن
 • پیاده کردن انواع طرحها در این زمینه
 • خلاقیت در طراحی صورت کودکان و ....
 • با انتخاب آموزشگاه ما موارد ذیل را از ما هدیه بگیرید
 • ....درصد تخفیف ویژه این دوره
 • کار با نگین
 • کار با پر
 • کار با اکلیل ....  

فیلم های آموزش گریم کودک :

 برای آگاهی بیشتر از جزییات دوره گریم صورت کودکان و سایر دوره های آموزشی آموزشگاه ارایشگری و پیرایشگری مردانه رویش هنر میتوانید از طریق منوی تماس با ما اقدام فرمایید.