شغل آرایشگری به نظرتون خوبه ؟ این سوالی است که مدام از طرف افرادی که قصد دارند وارد حرفه آرایشگری بشوند، بپرسیده می شود. به طور کلی آرایشگری شغل جالب و پر چالشی می باشد و در کنار سختی و فراز نشیب های آن، قطعا دارای مزایایی نیز می باشد که می توان به درآمد بالا آن اشاره کرد. همان طور که می دانید امروزه بیشتر افراد به ظاهر خود اهمیت می دهند و حداقل هر ماه یکبار به آرایشگاه مراجعه می کنند بنابراین آرایشگری از بازارکار خوبی برخوردار است و اگر در این حوزه مهارت و تجربه داشته باشید، قطعا بیکاری نمی مانید. در ادامه مطلب از سایت آموزشگاه آرایشگری مردانه رویش هنر به سوال شغل آرایشگری به نظرتون خوبه ؟ به طور مفصل پاسخ می دهیم.

نظرات آرایشگران مشهور در رابطه با شغل آرایشگری

شغل آرایشگری یک شغل دشوار و البته هیجان انگیز است که جهت موفقیت در آن لازم است تا افراد صبر و بردباری زیادی از خود نشان دهند. در همین راستا برای اینکه به جواب سوال آیا شغل آرایشگری به نظرتون خوبه ؟ داده بشود و درک بهتری از این موضوع داشته باشید، به نظرات و عقیده های آرایشگران معروف در مورد شغل آرایشگری توجه داشته باشید :

“آرایشگران نژاد فوق العاده ای هستند. شما بر روی یک انسان دیگر با دقت و حوصله کار می کنید و هدف این است که آنها را بسیار بهتر کنید و در نهایت با یک چشمک به خود در آینه نگاه کرده و خشنود باشید. “

ویدال ساسون

گاهی اوقات فراموش می کنیم که تفاوت افراد عادی و آرایشگران چقدر است. اما، وقتی مشتری شما در آینه نگاه می کند و از آنچه می بیند احساس خوشبختی می کند، شما یک هدیه بی ارزش به او داده اید: هدیه شما اعتماد به نفس است. بنابراین، به همه چشمک ها و احساس رضایتی که در چشم مردم ایجاد می نمایید، افتخار کنید … جهان بدون آرایشگر در مکان کمتری خواهد بود.

“ما به عنوان صاحب سبک، علاقه مند به روند های موجود و تغییر آنچه که هم اکنون وجود دارد، هستیم. تنظیم روند ها ضمن تقویت آن ارتباط ویژه بین خود درونی و بیرونی شخص دارد. “

ربکا گریگوری

یکی از مفید ترین جواب به سوال آیا شغل آرایشگری به نظرتون خوبه ، نظر ریکا گریگوری است. وقتی با مشتریان خود صحبت می کنید و واقعا آنها را بشناسید، می توانید به آنها کمک کنید تا سبکی را انتخاب کنند که مختص خودشان است. آنها عموما چیزی را بیان می کنند که واقعا هستند و به شما به عنوان یک ابر قهرمان نگاه می کنند که آنها را به آرزوهایشان برسانید. بنابراین ، هرگز اهمیت خود را دست کم نگیرید!

“مانند یک درمانگر و طبیب، آرایشگران می توانند اعتماد به نفس شما را ارتقا دهند. ما نه تنها ظاهر یک شخص بلکه احساس او را تغییر می دهیم و بنابراین در انتهای کار صحبت های قلبی مشتریان خود را می شنویم.”

تاباتا کافی

آیا شغل آرایشگری به نظرتون خوبه ؟ تاباتا کافی آرایشگر استرالیایی در این رابطه می گوید آرایشگران فقط روی موها معجزه نمی کنند. آنها همچنین درمانگران غیر رسمی هستند. در حقیقت، در طول دوران حرفه ای خود، به احتمال زیاد به افراد زیادی گوش می دهید که هیچکس دیگری برای صحبت با آنها زمان ندارد. برای برخی از مشتریان، شما تنها فردی خواهید بود که باعث می شود آنها به اندازه کافی احساس راحتی با وی کنند. بنابراین، اگر مشتریان شما به اندازه کافی به شما اعتماد می کنند تا مشکلات خود را به شما بگویند، به یاد داشته باشید که شما کار شگفت انگیزی را انجام می دهید!

“مردی که موها و ظاهر خود را تغییر می دهد، زندگی او در واقع تغییر می کند. هر مدل مویی که خلق می کنید مثل این است که یک زندگی جدیدی آفریده اید.”

کوکو شانل

کوکو شانل با این نقل قول همه چیز را می گوید! وقتی موهای مشتری خود را حالت می دهید، او را آماده مواجهه با جهانی جدید می کنید. چه انگیزه ای بزرگتر می تواند وجود داشته باشد؟ این مورد یکی از نظرات درباره شغل آرایشگری مردانه است که همیشه به چشم میخورد و در اطراف ما نیز ملموس می باشد.

“اگر موهای شما به درستی حالت داده شده و پیرایش گردیده شده و کفش خوبی بپوشید، می توانید با هر چیزی کنار بیایید.”

آیریس آپفل

ظاهر زیبا به شما احساس اعتماد به نفس می دهد و این اولین قدم برای زندگی کامل است. به عنوان یک آرایشگر، شما شخصا به مردم کمک می کنید تا به رویاهایشان برسند. بنابراین، هرگز فراموش نکنید که چقدر ارزشمند هستید.

“من فکر می کنم مهمترین چیزی که یک مرد می تواند داشته باشد البته در کنار استعداد، قابلیت آرایشگری اوست.”

جوآن کرافورد

آرایشگرها واقعا برای مشتریان خود اهمیت فوق العاده ای دارند. جوآن کرافورد در جواب سوال آیا شغل آرایشگری به نظرتون خوبه ؟ می گوید :

 علیرغم اینکه آرایشگر بودن چقدر می تواند سودمند باشد، اما از سوی دیگر می تواند سخت هم باشد. حرفه ای بودن در کار مو به معنای مطالعه سخت، کار طولانی مدت و صرف زمان زیادی روی پای ایستادن است.

“من هرگز در مورد موفقیت رویایی نداشتم، برای آن کار کردم.”

استی لادر

رویای شما چیست ؟ فارغ التحصیلی از دانشکده زیبایی؟ آیا در یک سالن برتر آرایشگری کار کنید؟ صاحب کسب و کار خود باشید؟ رویای شما هرچه باشد، سخت کوشی راه رسیدن به آن است. بنابراین، شانه های خود را عقب بگیرید و چشم خود را بر روی جایزه متمرکز کنید!

“استعداد ارزان تر از نمک سفره است. آنچه افراد با استعداد را از افراد موفق متمایز می کند، تلاش زیاد است. “

استفان کینگ

استفن کینگ ممکن است نویسنده باشد، اما این نقل قول برای آرایشگران و نویسندگان نیز صادق است. افراد زیادی با استعداد بسیار وجود دارند: این مهم است که شما با آن چه می کنید. بنابراین، به یاد داشته باشید که اگر 100٪ هر روز تلاش نمایید باز هم هرگز نمی دانید چه چیزی می توانید به دست آورید!

“تنها جایی که موفقیت قبل از کار می آید در فرهنگ لغت است.”

ویدال ساسون

اگر می خواهید یک آرایشگر موفق باشید، باید برای آن تلاش کنید. بنابراین، خودتان را باور کرده و شروع کنید. وقتی به همه رویاهایتان برسید از خودتان تشکر خواهید کرد.

“موفقیت این است که خودت را دوست داشته باشی، آنچه را که انجام می دهی دوست داشته باشی و نحوه انجام آن را دوست داشته باشی.”

مایا آنجلو

برای موفقیت باید به خود و کار خود ایمان داشته باشید. بنابراین، به یاد داشته باشید که چرا شما آرایشگر هستید از همین رو هر چه دارید به مشتریان خود بدهید! اکنون با مطالعه نظرات افراد مشهور در زمینه آرایشگری، جواب سوال ایا شغل آرایشگری به نظرتون خوبه ؟ کاملا مشخص است. حال برای درک بهتری از شغل آرایشگری داشته باشید در مورد مزایا و معایب آن نیز به طور مختصر اشاره می کنیم تا شما عزیزان قبل از ورود به حرفه آرایشگری، اطلاعتی نسبی خوبی داشته باشید.

مزایا آرایشگری

درآمد بالا

شغل آرایشگری به نظرتون خوبه

شغل آرایشگری به نظرتون خوبه ؟ اگر از نظر درآمد به این موضوع نگاه کنیم باید بگوییم : بله آرایشگری یکی از رشته های پول ساز می باشد به شرطی که ویژگی های یک آرایشگر ماهر را داشته باشید. درآمد بالا در آرایشگری نیاز به تجربه و مهارت دارد بنابراین سعی کنید کنار آرایشگری، روزانه اطلاعات خود را افزایش و به روز کنید تا بتوانید خدمات بهتری را به مشتریان ارائه کنید. همان طور که می دانید تقاضا برای نیرو آرایشگر در تمام دنیا زیاد می باشد و با تاسیس آموزشگاه های آرایشگری متعدد، ورود به این حرفه بسیار آسان تر از قبل شده است. کافیه با ثبت نام در یک دوره آموزشی آرایشگری آینده موفق خود را در این حرفه تضمین کنید.

مرتبط بخوانید : 7 نکته مهم که باید در مورد شغل آرایشگری مردانه بدانید

آرایشگری نیاز به تحصیلات ندارد

شغل آرایشگری به نظرتون خوبه

برای اینکه به یک آرایشگر حرفه ای تبدیل بشوید نیازی به تحصیلات بالا و مدرک ندارید، حتی میتوانید خیلی راحت آرایشگری را از سنین بسیار پایین شروع کنید. برای موفق شدن در این حرفه فقط باید خلاق باشید و به موارد دیگر اصلا فکر نکنید.

مهارت و تجربه بیشتر، درآمد بالاتر

آرایشگری مانند تمام شغل های فنی نیاز به مهارت و تجربه دارد و در اصل هرچه بیشتر شما بتوانید به مشتریان خدمات گوناگونی را ارائه بدهید قطعا درآمد و امنیت شغلی بیشتری نیز دارید.

معایب آرایشگری

درآمد نسبتا کم برای تازه کاران

شغل آرایشگری به نظرتون خوبه

درآمد کم در ابتدا کار یکی دیگر از معایب شغلی آرایشگری بوده است. اگر طرز فکر شما اینگونه است که یک شبه پول دار بشوید بنابراین شغل آرایشگری مناسب شما نمی باشد. در ابتدا هر کاری باید کسب کردن مهارت و تجربه را فدای پول درآوردن کنید تا بتوانید در آینده از درآمد بالایی برخوردار باشید . همیشه سعی کنید این قانون را به یاد داشته باشید : برای اینکه در یک شغل حرفه ای شوید، در ابتدا حقوقتان کم می باشد. همان طور که می دانید درآمد آرایشگران به خدماتی که ارائه می دهند بستگی دارد و برای اینکه بر روی بخش های مختلف آرایشگری تسلط پیدا کنید نیاز به زمان و انرژی دارید بنابراین انتظار نداشته باشید که در ابتدا کار حقوق شما بالا باشد. این روزها که همه افراد به دنبال کسب و کارهای پردآمد هستند، با این شغل آشنایی دارند. به همین دلیل می بینیم که بازار از شغل ارایشگری اشباع شده است.

از این رو، با شروع فعالیت ممکن است نتوانید سهم زیادی از بازار را در اختیار بگیرید؛ چرا که همکاران شما پیش تر و یا بعدتر این کار را خواهند کرد و بخشی از مشتریان را از آن خود می کنند. شغل آرایشگری به نظرتون خوبه ؟ در این حرفه رقابت زیاد بوده و برای کسب جایگاهی در این رشته باید سخت تلاش و کوشش کنید. اگر فردی هستید که از چالش و سختی ها ترسی ندارید، بنابراین این رشته برای شما فوق العاده می باشد.

برای کسانی که قصد دارند در حرفه آرایشگری موفق شوند اما مبتدی هستند، شرکت در دوره های آموزشی آرایشگری می تواند اولین قدم به سوی موفقیت باشد. با شرکت در دوره های آموزشی مهارت و تجربیات خود را چند برابر کرده و در نهایت آسان تر می توانید به بازار کار ورود پیدا کنید و درآمد قابل قبولی داشته باشید. همچنین به یاد داشته باشید علاوه بر پیدا کردن تسلط کامل بر روی اصلاح مو، چهره پردازی و ترمیم مو را نیز فرا بگیرید هرچه مهارت بیشتر داشته باشید قطعا حقوق بهتری نیز خواهید داشت.

مسئولیت آرایشگران

یکی دیگر از معایب شغلی آرایشگری مسئولیت می باشد. آرایشگر بودن یک مسئولیت بزرگ است زیرا مشتریان برای خدماتی مانند اصلاح و رنگ کردن مو به شما مراجعه می کنند و انتظار دارند که شما به بهترین شکل این خدمات را به آنها ارائه کنید. بنابراین تسلط داشتن بر روی تمامیه بخش های مختلف آرایشگری ضرروی می باشد. به عبارتی دیگر وقتی مشتریان به شما مراجعه می کنند به شما اطمینان کرده اند تا ظاهر آنها را به طور کلی تغییر دهید و شما به عنوان یک آرایشگر باید فرد مسئولیت پذیری باشید تا بتوانید درخواست های مشتریان را به بهترین شکل انجام بدهید. همچنین باید به یاد داشته باشید که طبق درخواست مشتریان عمل کنید تا از ایجاد هر گونه نارضایتی جلوگیری شود. در جواب سوال ایا شغل آرایشگری به نظرتون خوبه ؟ باید گفت که اگر تمام شرایط بالا در دارید و فرد مسئولیت پذیری هستید، بنابراین این رشته برای شما ساخته شده است.

جمع بندی

به طور کلی تمام شغل ها دارای مزایا و معایب می باشد. آرایشگری نیز از این قاعده مستثنا نیست. اگر به هر شغلی علاقه داشته باشید، شک نداشته باشید که در آن موفق خواهید شد. همراه علاقه نیاز به تلاش و کوشش نیز دارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *