چرا باید به دنبال بهترین آموزشگاه آرایشگری مردانه باشیم؟ آیا برای حرفه‌ای شدن این جستجوها ضروری خواهد بود؟ آرایشگری مردانه ازجمله شغل‌های نان‌وآب‌دار است، اگر فرد آرایشگر توانسته باشد آن سطح کیفی و مهارت‌های حرفه‌ای لازم را کسب کرده باشد. در غیر این صورت می‌شود یک شغل بدون مشتری که بعد از مدتی کوتاه لازم است تا آن را رها کنید. قطعاً در سطح شهر و در میان انواع آرایشگاه‌های مردانه متوجه این واقعیت هستید. سالن‌های آرایش مردانه که مملو از مشتری است و گاها حتی نوبت‌دهی دارند و در مقابل سالن‌هایی که نمی‌توانند آن تعداد معقول از مشتریان را داشته باشند.

آموزشگاه آرایشگری مردانه


“بهترین آموزشگاه آرایشگری مردانه”

مطمئن باشید فاکتورهایی مانند موقعیت تجاری سالن مذکور در کنار انواع خدمات و حتی قیمت اصلاح، اگرچه می‌توانند نقشی در رونق‌پذیری یک آرایشگاه مردانه داشته باشند؛ اما هرگز نمی‌توانند سطح بالای استقبال از یک سالن آرایشگاه مردانه را تأمین نمایند. درواقع تنها این مهارت فرد آرایشگر مردانه است که درنهایت همراه با رضایت مشتریان به‌مرورزمان خودش را نشان خواهد داد. پس اگر شغل آرایشگری مردانه را به‌عنوان مسیر آینده زندگی خود انتخاب کرده‌اید، یقیناً گام در مسیر درستی گذشته‌اید؛ اما لازم است برای موفقیت، یک آرایشگر کاملاً حرفه‌ای شوید. لازمه حرفه‌ای شدن نیز آموزش است. ازاین‌رو لازم است تا با حضور در یک آموزشگاه آرایشگری همراه با دوره‌های حرفه‌ای که به شکل منظم و مدرن ارائه خواهد شد، مقدمات تبدیل‌شدن به یک آرایشگر حرفه‌ای را برای خود فراهم آورید.

دراین‌بین اولین سؤالی که برای شما مطرح خواهد شد، می‌تواند این باشد که آموزشگاه آرایشگری قاعدتاً چگونه جایی است؟ و اصلاً در کجای شهر می‌شود آنها را پیدا کرد؟ دراین‌بین بهترین آموزشگاه آرایشگری مردانه کدام است؟ با چه ملاک‌هایی می‌توانیم بهترین آموزشگاه آرایشگری مردانه را انتخاب کنیم؟ و… .

تمام این سؤال ها و مباحثی شبیه به آنها موضوعاتی منطقی است که باید برای شما مطرح شود. به‌هرحال اگر قرار است تحت یک آموزشگاه آرایشگری ، آموزش آرایشگری ببینید، منطقی است که در گام اول به دنبال بهترین آموزشگاه باشید. یک آموزشگاه آرایشگری مردانه خوب می‌تواند در انتهای دوره از شما یک فرد کاملاً حرفه‌ای بسازد. فردی که با تمام جوانب کار آشنا است.

چگونه عیار یک آموزشگاه آرایشگری مردانه را می‌سنجیم؟

آموزشگاه آرایشگری مردانه در سطح شهرها کم نیستند. تقریباً می‌توان در هر شهری چندین نمونه از آنها را پیدا کرد. آموزشگاه‌هایی که همگی ادعای طولانی بر مهارت‌های کافی دارند؛ اما آیا واقعاً همگی این آموزشگاه‌ها می‌توانند آن سطح کیفی لازم را تأمین سازند؟ اگر این‌طور نیست، پس چگونه و با در نظر داشتن چه ملاک‌هایی باید آموزشگاه آرایشگری مردانه خوب را شناسایی کنیم؟ بگذارید این سنجش را به شکل گام‌به‌گام مطرح کنیم. اینکه در هر مرحله باید چه فاکتوری از مشخصه‌های یک آموزشگاه آرایشگری مردانه را ملاک قرار دهیم و چگونه درنهایت در میان تمام این فاکتورها، انتخاب اصلح خود را داشته باشیم.

قیمت برگزاری دوره‌ها:

اولین و مهم‌ترین و البته کم‌ارزش‌ترین ملاک در انتخاب بهترین آموزشگاه آرایشگری مردانه، موضوع قیمت در برگزاری دوره‌های آموزشی می‌باشد. قاعدتاً هر آموزشگاهی قیمت‌های مخصوص به خود را دارد و این قیمت‌ها را بر اساس جنبه‌های گوناگونی در نظر خواهد گرفت. البته قیمت هرگز نمی‌تواند معرف سطح کیفی در آموزش آرایشگری باشد. ازاین‌رو در این مقاله هرگز توصیه نمی‌کنیم که قیمت برگزاری دوره‌ها را در مقام یکی از ملاک‌ها در تشخیص آموزشگاه آرایشگری مردانه خوب قرار دهید؛ اما خواه‌ناخواه این فاکتور را به‌عنوان یکی از ملاک‌های اصلی انتخاب خواهید کرد. به‌هرحال کسی که می‌خواهد دوره آموزش آرایشگری مردانه را ببیند، احتمالاً جوانی است جویای کار که چندان استعداد مالی نیز نخواهد داشت. ازاین‌رو کاملاً قابل پیش‌بینی است که در انتخاب آموزشگاه آرایشگری مردانه، آنها که قیمت پایین‌تری را برای برگزاری دوره‌های خود طلب خواهند کرد، انتخاب کند.

اما این فاکتور آن‌قدرها هم نمی‌تواند وجه تمایزی در آموزشگاه‌های سطح شهر باشد. چراکه آنها برای جذب هنرجویان در رقابت باهم خواهند بود و این رقابت، خودبه‌خود قیمت نهایی برگزاری دوره‌ها را در آموزشگاه‌های متعدد، در یک سطح تقریباً برابر قرار خواهد داد. ازاین‌رو برای اندک تفاوت‌ها در هزینه برگزاری دوره‌ها هرگز آینده شغلی خود را به خطر نیندازید و از همان گام اول فاکتور قیمت را در انتهای مسیر انتخاب خود قرار دهید.

آموزشگاه آرایشگری مردانه


“ملاک در انتخاب بهترین آموزشگاه آرایشگری مردانه”

آیا تجهیزات به‌روز هستند:

یک ملاک مهم در انتخاب آموزشگاه آرایشگری مردانه خوب، بهره‌مندی از تجهیزات به‌روز است. همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که آرایشگری مردانه یک شغل با وابستگی بسیار به جریان روز است. ازاین‌رو هرگز نمی‌توان با استفاده از ابزارها و متدهای قدیمی، نظر مدگرای مردان امروزی را جذب نمود. در سوی دیگر ماجرا چطور می‌توانید از یک آموزشگاه آرایشگری مردانه با امکانات و تجهیزات قدیمی، انتظار آموزشی مدرن و امروزی را داشته باشید؟ 

یک آموزشگاه آرایشگری مردانه خوب و حرفه‌ای، قبل از سالن‌های آرایشگری مردانه در سطح شهر، نیازهای امروز جامعه را درک خواهد کرد و خود را مجهز خواهد نمود. چراکه این آموزشگاه باید بتواند افرادی حرفه‌ای که می‌توانند تمام متدها و مدل‌های امروزی را خلق کنند، پرورش دهد. ازاین‌رو اگر می‌خواهید در آینده شغلی خود، شمارا به‌عنوان یک آرایشگر مدرن و آگاه از مدل‌های روز بشناسند، در همان گام اول آموزشگاهی را انتخاب کنید که بتواند این توانمندی را برای شما به ارمغان آورد.

اساتید همه سرمایه‌های آموزشگاهی هستند:

فرقی نمی‌کند که شما می‌خواهید کدام هنر و یا حرفه را آموزش ببینید. در هر حالت شما نیاز به یک استاد توانمند و باتجربه دارید. در آموزش آرایشگری مردانه نیز حضور یک استاد باتجربه و توانمند می‌تواند نقش بسیار پررنگی داشته باشد. غالباً مدرسین در تمامی آموزشگاه‌ها از اساتید باتجربه انتخاب می‌شوند؛ اما تجربه خالی که نمی‌تواند از یک فرد، استادی تمام‌عیار بسازد. در آموزش آرایشگری مردانه، جدا از تجربه، باید مهارت‌های آموزشی، آگاهی‌های لازم، اطلاعات به‌روز و درنهایت آن حس تعلیم دادن وجود داشته باشد. برای آنکه سطح توانمندی‌های اساتید در آموزشگاه آرایشگری مردانه را ارزیابی کنید، بهتر است نگاهی بر مسیر معرفی آموزشگاه داشته باشید. آموزشگاه‌ها غالباً برای آنکه بتوانند سطح کیفی خود را نشان داده باشند، اقدام به معرفی اساتید خود می‌کنند و در این معرفی کردن‌ها، دورنمایی کامل از مهارت‌ها تا تجارب اساتید در امر آموزش را ارائه خواهند کرد.

اما ممکن است این طور سوال پیش آید که چطور بتوانیم بر توانمندی های یک استاد در آموزشگاه آرایشگری مردانه اعتماد کنیم؟ ما که شناختی نسبت به استاد مذکور نداریم. یک راه ساده آن است که استادان خبره را از طریق شاگردان آنها پیدا کنید. کافی است نزد یک آرایشگر ماهر بروید و از او بخواهید تا استادی که داشته است را به شما معرفی کند و اینکه استاد مذکور در کدام آموزشگاه تدریس می کند.

آموزشگاه آرایشگری مردانه
“توانمندی های استاد در آموزشگاه آرایشگری مردانه”

در انتخاب صحیح استاد آرایشگری دقت لازم را داشته باشید:

یکی از گلایه ‌های متداول در جمع هنرجویان آموزشگاه آرایشگری مردانه آن است که آنها تحت آموزش استاد موردنظرشان قرار نگرفته اند. این اتفاق غالباً وقتی رخ می ‌دهد که آموزشگاهی برای تبلیغ خود نام استادی را در لیست اساتید خود ذکر می ‌کند و همراه با آن، نام هنرجویان بسیاری را جذب خواهد کرد. مادامیکه اصلاً کلاسی برای استاد مذکور ندارد و یا آنکه همراه با ظرفیت محدود، کلاس های استاد مذکور برگزار می ‌شود. در چنین حالتی آموزشگاه آرایشگری مردانه اقدام به تدریس دوره ها از طریق یک استاد دیگر را خواهد داشت.

این موضوع مقدمه بی‌اعتمادی برای آموزشگاه است و قطعاً هیچ هنرجویی نمی‌خواهد تا اسیر این بی‌اعتمادی باشد؛ اما قاعدتاً این مشکل زمانی رخ می‌دهد که شما ثبت‌نام کرده‌اید و کلاس‌ها در حال برگزاری است. پس برای مواجهه با این نوع از مشکلات در مسیر آموزش آرایشگری چه‌کاری باید انجام داد؟

بهتر است قبل از هر چیزی از حضور استاد موردنظر خود در آموزشگاه اطمینان حاصل کنید و درنهایت مطمئن باشید که کلاس حتماً با حضور کامل استاد مذکور برگزار خواهد شد؛ اما اگر باوجود چنین تدابیری بازهم این احتمال را می‌دهید که مشکلی پیش آید، قبل از ثبت‌نام، تأکید اکید کنید که باهدف حضور در کلاس‌های فلان استاد است که می‌خواهید ثبت‌نام کنید. درنهایت باوجود تناقض هرگز روند دوره آموزشی را ادامه ندهید و از آموزشگاه بخواهید تا پاسخگو باشد و در صورت عدم توجه از ادامه حضور در کلاس‌ها انصراف دهید. آموزشگاهی که می‌خواهد از همان ابتدا کلاه شمارا بردارد، قطعاً در تمام طول دوره تصمیم به کم‌کاری بسیاری گرفته است.

سرفصل‌ها در آموزش آرایشگری چگونه است:

مهم‌ترین موضوع آن است که بدانید دقیقاً قرار است در آموزشگاه آرایشگری مردانه چه چیزی را یاد بگیرید. شاید آموزش‌هایی از قبل دیده‌اید و یا مهارت‌های مقدماتی و شاید حرفه‌ای در برخی از جنبه‌ها در آموزشگاه آرایشگری رادارید و حالا می‌خواهید سطح مهارت‌های خود را با آموزش برخی از مباحث ویژه‌تر در آرایشگری مردانه ارتقا دهید. در چنین حالتی قطعاً آموزش‌های مقدماتی و یا بی‌ربط باهدفی که دارید، به‌کار شما نخواهد آمد.

در آن‌سوی ماجرا شاید یک فرد آماتور هستید و حالا می‌خواهید از مقدمات در آموزش آرایشگری مردانه اقدام کنید. در چنین حالتی چگونه می‌توانید پای در کلاس‌هایی بگذارید که در آنها قرار است آموزش دوره‌های حرفه‌ای داده شود. آموزشگاه آرایشگری مردانه خوب، به‌طور کامل و عاری از هرگونه ابهامی سرفصل‌ها در دوره‌های مختلف آموزش خود را تدوین نموده و در اختیار هنرجویان می‌گذارد. ازاین‌رو اگر در آموزشگاهی از این امکان چیز مشخص و واضحی مشاهده نکردید، قاعدتاً با یک آموزشگاه آرایشگری مردانه خوب مواجه نیستید.

کلاس‌ها با چند نفر برگزار می‌شود:

یک مسئله را همیشه به‌عنوان یک اصل مهم در نظر داشته باشید. هر چه تعداد هنرجویان کمتر باشد، کیفیت آموزش بهتر خواهد شد. بهترین آموزشگاه آرایشگری آن است که دوره‌های خود را با تعداد کمی از هنرجویان برگزار می‌کند. پس قبل از ثبت‌نام، اطلاعات کاملی از نحوه برگزاری کلاس‌های آموزشی کسب نمایید. البته صرف زیاد بودن تعداد شاگردان در یک آموزشگاه آرایشگری دلیل بر کاستی در سطح کیفی آموزش نخواهد بود. بلکه عدم هماهنگی میان ظرفیت فضاهای آموزشی همراه با تعداد هنرجویان است که می‌تواند موجب نقیصه‌های آموزشی باشد. ممکن است در یک آموزشگاه آرایشگری مردانه تعداد قابل‌توجه از هنر جویان در یک کلاس آموزشی قرار گیرند. اما در عوض سطح امکانات کلاس نیز پاسخگوی این تعداد از هنر جویان نیز باشد. ازاین‌رو حساسیت‌های خود را بیشتر متوجه تناسب میان ظرفیت کلاس‌ها تا تعداد هنر جویان قرار دهید.

سطح تمرینات عملی تا چه مقدار است:

آموزش آرایشگری یک آموزش تئوری نیست. پس نمی‌توانید بر یک صندلی بنشینید و به درس‌های استاد گوش فرا دهید و درنهایت مدعی باشید که آرایشگر ماهری شده‌اید. این آموزش در مسیر یک جریان عملی است که خودش را نشان می‌دهد. ازاین‌رو آموزشگاه باید بتواند نیازهای عملی این آموزش را تهیه نموده و درعین‌حال ساعات عملی معقولی در حین آموزش داشته باشد. مطمئن باشید که همراه با آموزش‌های عملی در یک آموزشگاه آرایشگری  است که می‌توانید آرایشگر توانمندی بشوید. بدون مهارت‌های عملی به‌صرف دانستن یک سری از موضوعات تئوری در هیچ‌یک از مهارت‌های شغلی خصوصاً آرایشگری مردانه موفق نخواهید بود. ازاین‌رو لازم است تا داشتن امکانات کار عملی در یک آموزشگاه آرایشگری مردانه را کاملاً جدی بگیرید. به‌این‌ترتیب مطمئن خواهید شد که در پایان دوره آموزشی که دارید به یک آرایشگر کاملاً آگاه و مستعد برای تبدیل‌شدن به یک فرد حرفه‌ای تبدیل خواهید شد.

آموزشگاه آرایشگری
“کار عملی در آموزشگاه آرایشگری مردانه”

آموزشگاه آرایشگری مردانه رویش هنر برگزار کننده دوره‌های آموزشی آرایشگری می‌باشد که در صورت تمایل می‌توانید از مشاوره رایگان قبل از ثبت نام در دوره‌های آرایشگری مردانه یا انواع گریم سینمایی یا گریم داماد، استفاده کنید. برای این کار کافی است با شماره 09121041617 تماس بگیرید.

آموزشگاه رویش هنر آموزشگاه ممتاز این رشته آموزشی است. و در پایان هر دوره به شما مدرک بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای ارائه می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *