نکته های آرایشگری در آرایشگاه بسیار ریز و دقیق هستند و این نکات باعث می شود که شما بتوانید از  هر فردی مه به صورت متوسط در ماه یکبار برای اصلاح و پیرایش خود به آرایشگاه و  آرایشگر مراجعه می کند خدمات بهتری ارائه کنید و درآمد بیشتر داشته باشد .و متقاضیان اصلاح همواره به دنبال کیفیت و راحتی  در اصلاح خود هستند ما میخواهیم در این مقاله به شما نشان دهیم که چطور با رعایت چند نکته و بهبود چند عملکرد میتوانید و تغییر در روش آرایشگری خود یا کمی تغییر در دکوراسیون آرایشگاه شما بتوانید درآمد بیشتر واصلاح بهتر و راحت تری را برای  مشتریان خود فراهم کنید.

نکته اول: برند آرایشگاه خود را برجسته کنید.

یک نگاه به مغازه خود بندازید !!! آیا ظاهر مغازه خود را جذاب میبینید؟ آیا این ظاهر میتواند برای شما بازاریابی مناسب یا  خدمات شما را به درستی نشان بدهد ؟

و یا حتی اگر از ظاهر و جذابیت سالن آرایشگری خود راضی هستید آیا یک صفحه حرفه ایی برای برند آرایشگری خود در اینستاگرام دارید؟  و برای آن محتوا تولید

می کنید؟؟

و حتی اگر پیج اینستاگرام نیز هم داشته باشید میتوانید سطح کار سالن آرایشگری خود را با یک سایت به مرحله ایی بالاتر از سطح خود برسانید.

شما باید خدمات خود را برای افرادی که از برند شما اطلاع ندارند، معرفی کنید و میتوانید از طرق مختلف در فضای مجازی خدمات خود را نشان دهید مانند یک عکس از اخر اصلاح شما و یا با  یک تیزر تبلیغاتی از خدمات آرایشگاه شما میتوانید افراد و مشتریان مناسب خود را به راحتی پیدا پیدا کنید. به صورت مداوم یک آرایشگر حرفه ایی باشید و  سبک کار خود را بالا نگه دارید و  کیفیت کار خود در فضای اجتماعی منتشر کنید .

8 ویژگی یک آرایشگر حرفه ای که بایستی به کار برد!

نکته دوم : به مشتریان خود تاریخ رزرو برای اصلاح بدهید

شما می توانید اصلاح سر مشتریان خود را برنامه ریزی کنید. , و مانند یک آرایشگر حرفه ای عمل کنید از آنجایی که یک آرایشگر در طول روز نیاز به برنامه ریزی و زمانبندی دارد. تا  بتواند از زمان خود بیشترین استفاده و درآمد را داشته باشد. برای اینکه بتوانید به راحتی به مشتریان خود زمان بدهید باید شناخت نسبی از مشتریان و زمان آزاد انها داشته باشید . و باید فرهنگ رزرو برای اصلاح را بین مشتریان باب کنید.

نکته سوم : رعایت نکات بهداشتی در کار به عنوان آرایشگر حرفه ای

یکی از پارامتر های یک ارایشگاه  خوب نظافت محیط آموزشگاه است از انجا که مردم به صورت   ذاتی پاکیزگی را دوست دارند . به همین دلیل مشتری  در محیط تمیز و پاکیزه آسودگی خیال بیشتری دارد در نتیجه، در یک آرایشگاه تمیز، مشتری طبیعتا اصلاح راحت تری را تجربه میکند. و حتما تمام وسایل آرایشگری ،مثل تیغه های ماشین اصلاح ، قیچی و شانه کار و لوازم جانبی اصلاح ضد عفونی کنید.

آرایشگاه

نکته چهارم: اتمسفر آرایشگاه خود را مرتبط با سطح کارتون نگه دارید.

شما می دانید که مشتریان شما فقط برای کوتاهی مو به سراغ شما نمی آیند آنها برای مهارت های شما در حرفه ی مراقبت و زیبایی به شما مراجعه می کنند. پس شما برای آنها مرجعی در زمینه مراقبت و زیبایی هستید. و میتوانید در لاین های مختلف مشتریان خود را راهنمایی کنید و این راهنمایی منجر به تعداد مشتریان بیشتر می شود و تقاضای خدمات بیشتری به سمت شما روانه می شود. و درست کردن فضای مناسب برای کار خود باعث می شود که  مراجعین به حرفه ایی بودن شما پی ببرند و  حتما تبدیل به مشتریانی ثابت برای مغازه شما می شوند.

نکته پنجم:  خدمات مشتریان خود را تقویت کنید.

حتی اگر شما از این مقاله  این یک چیز را یاد بگیرید راهی درست برای تبدیل به یک آرایشگرحرفه ای را به دست آوردید . باید بدانید که اصلاح مو یک تجربه مفرح است شما باید برای مشتریان خود تمام نیاز های ممکنه را فراهم کنید. تا مشتریان شما بتوانند با هر مراجعه برای اصلاح  یک تجربه  مفرح و زیبا رو داشته باشند و اگر مشتریان شما در هر بخش از کار شما مشکلی یا حساسیتی دارند. حتما برای برطرف کردن کمبود در اون بخش تلاش کنید. تا رضایت مشتریان خود را در بالاترین حالت ممکن نگه دارید.این مهمترین نکته در آرایشگری است برای اطلاع یافتن از مشکلات حرفه خود از طریق راه های غیر مستقیم از مشتریان خود نظر بخواهید مانند ایمیل، اینستاگرام و تلگرام

نکته ششم:  روابط عمومی خود را محکم نگه دارید

نکته مهم در آرایشگری همیشه ارتباط درست با مشتریان است شما باید همانطور که بر روی توانایی های خود، برند خود و فضای مغازه خود سرمایه گذاری میکنید باید بر  توانایی ارتباط عمومی خود نیز سرمایه گذاری کنید . همانطور که مشتریان خود با توانایی آرایشگری شما سر و کار دارند با قدرت ارتباط عمومی شما نیز درگیر هستند .  شما میتوانید با استفاده از تقویت این مهارت اجتماعی میتوانید تعداد مشتریان خود را افزایش دهید .  و ارتباط راحت تر و مناسب تری با  متقاضیان آرایشگری  برقرار کنید. از انجایی که افرادی از قشر های مختلف یک جامعه متقاضیان کار شما هستند باید در انتخاب نحوه ی ارتباط برقرار کردن باهوش عمل کنید و با عرف همگام باشید.

نکته هفتم: حرفه آرایشگری را  دنبال کنید و مطمئن شوید که افرادی که با شما کار میکنند هم نیز آرایشگر حرفه ای هستند

 هفتمین نکته مهم در آرایشگری که یک آرایشگر حرفه ای می داند و مهمترین دلیل برگشت مشتری  به سالن آرایشگاه شما همواره مدعی بودن در این رشته است. یعنی همیشه در سطح عالی ظاهر شدن  و شما اگر همیشه سطح کار بالاتری را در آرایشگری نسبت به قبل نشان بدهید قطعا مشتری شما برای دفعه بعد به آرایشگاه شما مراجعه می کند. و بسیار مهم است که این نگرش طرز فکر در مغازه یا سالن آرایشگاه شما بسیار محسوس باشد.

نکته هشتم: به جزییات خیلی زیاد دقت کنید.

در حرفه مراقبت و زیبایی فرق بین یک آرایشگر حرفه ای و آماتور در این حرفه جزییات کار است. و شما باید برای حرفه ایی بودن تلاش کنید زمان بگذارید و روی خود سرمایه گذاری کنید. اگر از ابتدا شروع کار آرایشگری اهمیت زیادی به جزییات ندهید،  زیبایی  و درخشش و تغییر مد نظر مشتری، حاصل نمی شود. و باید به حقوق مشتریان خود احترام بگذاری و کار خود و خدمات خود را به بالاترین کیفیت ممکن انجام بدهید. و مطمئن باشید که این جزییات دیده خواهد شد و برای شما احترام و مشتریان زیادی را به همراه دارد.

نکته نهم: مثل آرایشگر حرفه ای باشید و در مراحل کوتاهی گیر نکنید

یکی از بزرگترین مشکلاتی که در اصلاح  مو ممکن است  پیش بیاید،  گیج شدن آرایشگر است و نداشتن برنامه مناسب برای کوتاهی یکی از دلایل است.  شما حتما باید شکل سر ،زاویه خواب مو،جنس مو و فر بودن مو را تحلیل کنید و مدل مناسب را با هم نظر بودن مشتری خود انتخاب کنید. و برای مراحل کوتاهی مو برنامه ریزی کنید طبق برنامه کار کنید و در مراحل کوتاهی گیر نکنید.

نکته دهم:  از فشار بیجا ی ماشین اصلاح بر روی سر خود داری کنید.یک آرایشگر حرفه ای در هنگام کار با ماشین اصلاح فشار دست شما کوتاهی مو را کنترل می کند و فشار یکسان به شما کوتاهی به صورت یکنواخت و منظم می دهد و اگر شما در مراحل کوتاهی مو  ،فشار  دست خود را بیشتر کنید و اگر  فشار یکسان را رعایت نکنید باعث دیده شدن پستی و بلندی بر روی سر می شوید. و باید با تمرین زیاد فشار دست خود را براساس کوتاهی مورد نظر خود کنترل کنیم تا بتوانیم سطح کاری خود را در بالاترین حد کار نگه داریم.

تهیه شده در تیم آموزشی آموزشگاه رویش هنر

جهت اطلاع از آموزش صحیح و علمی آرایشگری مردانه می‌توانید جزيیات دوره آموزش آرایشگری مردانه درجه ۲ را ببینید که با مجوز سازمان فنی و حرفه‌ای برگزار می‌گردد.

شانی : تهران، میدان ولیعصر،کوچه سازش (شقایق)، پلاک 32، طبقه سوم، واحد 5مان ١٤ ط ٥ واحد ١٥                  

 شماره تماس : 09121041617

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *