در حرفه آرایشگری شناخت ابزار تاثیر بسیار زیادی در کار یا حرفه آن آرایشگر می گذارد، در این مقاله تصمیم داریم به شما 5 ابزار حیاتی در حرفه آرایشگری را معرفی کنیم ،اگر می خواهید یک آرایشگر خوب شوید یا یک آرایشگاه موفق  را به بهترین شکل اداره  کنید ، باید ابزار آرایشگری مناسبی در سالن آرایشگاه خود داشته باشید.

و هر آرایشگر ماهر می داند که پایه و اساس بهترین مدل های اصلاح موهای مردانه  با یک جفت قیچی ، حرفه ای شروع می شود.

 مانند هر حرفه ایی متعهد به انجام کارهای حرفه ایی باشید.

ابزارهای مورد استفاده یک آرایشگر مستقیماً بر کیفیت خدمات آنها تأثیر می گذارد ، به ویژه توانایی ارائه بهترین کوتاهی ها را  بر اساس  سبک های مورد نظر مشتریان خود انجام دهید.

چه یک آرایشگر باتجربه باشید و چه یک آرایشگر تازه کار، ما لیست کاملی از ابزار ، تجهیزات و ملزومات آرایشگاه را تهیه کرده ایم.

 از جمله ابزارهای حیاتی برای کوتاهی مو می توان به ماشین های اصلاح ، خط زن ها ، ، قیچی ها یا قیچی های پیتاژ، شانه ها ،سشوارها و محصولات حالت دهنده و  اشاره کرد.

در حالی که برخی از آرایشگران تازه وارد در صنعت آرایشگری می توانند به سادگی یک سالن یا کیت آرایشگری را انتخاب کنند ، اما متخصصان واقعی متعهد به ماشین های اصلاح  ، ابزارهای دارای بهترین رتبه را از بهترین برند های تجاری انتخاب می کنند. در اینجا بهترین ابزارهای آرایشگاه برای خرید آرایشگاه شما آورده شده است!

1. ماشین اصلاح

مهم ترین ابزار در آرایشگاه ماشین اصلاح است

ماشین اصلاح  حرفه ای برای کوتاهی  محو بسیار مهم هست. بهترین ماشین های اصلاح ، بادوام هستند ،دارای تیغه های بسیار تیز و یک موتور قدرتمند هستند 

برای کوتاهی  در تمام روز  باید قوی و کارآمد باشند.

سبک وزن هستند و طراحی ارگونومیک را ارائه می دهند که نگه داشتن آنها را بدون فشار دادن دست را  آسان می کند.

آرایشگران همچنین باید تصمیم بگیرند که آیا یک ماشین اصلاح  سیم دار یا بی سیم می خواهند.

 برای آرایشگاه ها و آرایشگران که سالن شلوغی دارند، ما یک دستگاه سیم دار را توصیه می کنیم

 تا اطمینان حاصل کنید که در طول روز نیازی به شارژ مجدد نیست.

 یا اینکه همیشه می توانید یکی از آنها – مدل سیم دار و بی سیم – را بخرید و از بهترین های هر دو استفاده کنید.

 مارک های برتر برای آرایشگران و آرایشگران حرفه ای شامل Wahl  ، Andis  و babyliss   هستند.

 به عنوان مثال ، ماشین اصلاح مجیک کلیپ از کمپانی وال بهترین امتیاز را در بازار دارند.

با این حال ، هر روزه مدل های مختلفی از ماشین های اصلاح در بازار به چشم می خورد 

با این وجود ، حقیقت این است که بیشتر آرایشگران ماشین  اصلاح هایی  با کیفیت چندگانه دارند و استفاده از آنها را تغییر می دهند. بنابراین یک قیچی مقرون به صرفه انتخاب کنید که متناسب با بودجه و نیاز شما باشد

در آینده همیشه می توانید قیچی دیگری بخرید.

ماشین اصلاح آرایشگری وال

2. خط زن

  از ابزارهای  آرایشگری بسیار کاربردی می شود به خط زن یا trimmer اشاره کرد.

خط زن برای موهای کوتاه تر و ظریف تر و کار دقیق تر استفاده می شود. تفاوت اصلی بین خط زن و ماشین اصلاح  در اندازه و طول تیغه است

تاثیر اصلی خط زن در کوتاهی و دقت کار آن است که در کوتاهترین اندازه ها برش می دهد و محل دقیق را به راحتی کوتاه می کند.

یک خط زن خوب در قسمت های اخر کوتاهی کلاسیک بعد از  شانه قیچی و ممتد زنی استفاده می شود و کار را تمام می کند

 استفاده دیگر از خط زن در آنکادر کردن خطوط ده گانه است

از محبوب ترین موبر حرفه ای مو ،  Andis T-Outliner  است. برای آرایشگرانی که چیزی کم حجم و سبک تر می خواهند ،  وال دیتلر را در نظر بگیرید.

ماشین اصلاح اندیس

3. قیچی های آرایشگری

قیچی کات

از ابزار های آرایشگری می توان از قیچی حرفه ایی آرایشگری برای کوتاه کردن موها و اصلاح ریش استفاده کرد.

بعد از ماشین اصلاح ، قیچی های حرفه ای برای کوتاهی مو  ضروری ترین ابزار آرایشگاه است.

ارزش آن را دارد که بر روی  یک جفت قیچی خوب سرمایه گذاری کنید تا از بهم ریختن کوتاهی در موهای مشتری و ایجاد فشار روانی بر دست و مچ دست خود جلوگیری کنید.دلیل این مزایا این است

که بهترین قیچی های حرفه ایی آرایشگری دارای تیغ های تیز برای برش صاف و طراحی های ارگونومیک برای کار با سهولت است که نگه داشتن آنها را در دست را برای ساعت ها آسان می کند.

شما به دو نوع قیچی مختلف نیاز دارید – یکی برای کات و کوتاهی و دیگری برای خرد کردن  و رقیق کردن حجم مو.قیچی های پیتاژ مخصوصاً برای آقایانی که موهایشان خیلی ضخیم است بسیار مفید است. قیچی های آرایشگری و قیچی های  سالن آرایشگری  عالی را بررسی کنید.

برای مثال  برند های رزونال، جگوار و برند های با کیفیت ژاپنی  از سردسته های بازار هستند.

قیچی آرایشگری

قیچی پیتاژ

همانطور که اشاره کرده بودم برای کوتاهی مو در سالن آرایشگری خودتان نیاز به دو نوع قیچی دارید قیچی کات و قیچی پیتاژ، در مورد قیچی پیتاژ تفاوت عملکردی بسیار خاص و کاربردی داردبه اینصورت که قیچی پیتاژ یک تیغه برنده با برش هایی در میان آن دارد که سبب میشود موها در یک ردیفبه صورت یکی در میان کوتاه شوند و حجم مو را کم یا رقیق کند.

4. شانه های آرایشگری و برس های حالت دهنده

شانه هایی که مورد استفاده توسط آرایشگران قرار می گیرند،  بدیهی است از شانه هایی که برای مصارف خانگی در دسترس می بینید ، از کیفیت و  جنس محکم تری برخوردار باشد . افراد  آرایشگر حرفه ای برای کنترل ، اصلاح و حالت دادن به موها به شانه های ریز و دندانه های پهن نیاز دارند. 

هنگام خشک کردن مو ، آرایشگران به شانه های ساخته شده از مواد ضد استاتیک و مقاوم در برابر حرارت نیاز دارند. از طرف دیگر  امروزه برس ها  از انواع مختلفی دارند.

که هر یک دارای کاربرد مخصوصی می باشد و برای هر نوع مو باید از نوع خاصی برس استفاده شود. 

برس های گرد و تخت

 باید خاطر نشان کرد اگر از موهایی بلند برخوردار هستید سایز بزرگ برس مناسب شما است چرا که دیگر زمان کمتری برای سشوار زدن صرف خواهید کرد.

یکی دیگر از انواع برس های مو،  برس حالت‌ دهنده گرد و تخت است که این برس ها  بیشتر برای حجم دادن به ریشه موها مورد استفاده قرار می گیرند.

بدیهی است برس های حالت دهنده تنها به خاطر انحنای خاصی و همچنین دندانه‌هایی که تنها در یک جهت قرار دارند، به این نام معروف شده‌ است.

باید در نظر داشت که برس های حالت دهنده می‌تواند به ریشه موها تا حد زیادی حجم دهد و برای پوش دادن موها به سمت بالا یا ایجاد فر در آنها حسابی به کار می‌آید.

لازم به ذکر است که برس های حالت دهنده بیشتر برای موهای ضخیم تر مناسب می باشد چرا که به راحتی با استفاده از برس های حالت دهنده می توان این نوع مو را حالت داد.

برس های حالت دهنده از دو نوع مصنوعی و دندانه‌های طبیعی برخوردار می باشد از این رو برای کاهش آسیب دیدگی مو بهتر است از برس های طبیعی استفاده کنید.

برس های تخت  یکی دیگر از انواع برس ها می باشد، این دسته از برس ها بیشتر برای خشک کردن موهای بلند مناسب هستند.

شانه های آرایشگری

سشوار حرفه ایی آرایشگری

سشوار حرفه ای برای سالن ها ، آرایشگاه ها و آرایشگاه ها در اولویت است. آرایشگران درجه یک که می خواهند در بازارهای داغ مانند در کشور های بزرگ رقابت کنند
باید حتما در لیست های خدمات خود  شامپو زدن ، خدمات پاکسازی پوست ، سشوار زدن ، وطراحی یک ظاهر جذاب  برای مشتریان مهم و vip خود،برای حالت دادن مناسب به موها ، یک سشوار خوب با ویژگی ها و تنظیمات متعدد انتخاب کنید.

سشوار آرایشگری

تهیه شده در تیم آموزشی آموزشگاه رویش هنر

جهت اطلاع از آموزش صحیح و علمی آرایشگری مردانه می‌توانید جزيیات دوره آموزش آرایشگری مردانه درجه ۲ را ببینید که با مجوز سازمان فنی و حرفه‌ای برگزار می‌گردد.

شانی : تهران، میدان ولیعصر،کوچه سازش (شقایق)، پلاک 32، طبقه سوم، واحد 5مان ١٤ ط ٥ واحد ١٥                  

 شماره تماس : 09121041617

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *