قبل از آموزش رنگ کردن مو مردانه در خانه  باید بدانیم  وقتی صحبت از رنگ کردن موی مردانه در میان است، اندکی نگاه ها و گاهاً مقاومت هایی غیر منطقی در سطح جامعه دیده می ‌شود. معلوم نیست چرا برخی از مباحث متداول در دنیای آرایشگری در میان مردان و زنان جامعه به شکل اختصاصی جا افتاده است. خیلی طبیعی است که اگر از رنگ حاکم شده بر موهای خود راضی نباشید، آنها را رنگ کنید تا ظاهری متفاوت و البته جذاب تر را برای خود بیافرینید.

نکات مهم برای رنگ کردن موی مردانه در خانه

بهتر است درتمرین آموزش رنگ کردن مو مردانه در خانه خیلی هم تند و تیز نباشیم و همراه با همان نگاه جامعه خودمان، دست به عصا شده یک یا دو درجه تن رنگی موهای خودمان را عوض کنیم.

به این ترتیب وقتی اندکی طیف رنگی حاکم شده بر موهای طبیعی خودمان را پررنگ تر و یا کمرنگ تر می کنیم، بدون آنکه حساسیتی را برانگیخته باشیم، توانسته ‌ایم تغییری محسوس و چشم نواز را در چهره خود ایجاد کنیم

آموزش رنگ کردن مو

آموزش رنگ کردن مو مردانه در خانه

خیلی از آقایان با پا در سن گذاشتن و تماشای موهای سفید شده و یا رنگ و رو باخته کنار نمی آیند. به هر حال عمری را با موهایی یکدست تیره و حالا هر رنگی دیگر، سر کرده ‌اند و این تغییر که گویا نشان از میانسالی است را نمی ‌پذیرند. راه حل ساده برای ماندن در همان حال و هوای جوانی رنگ کردن موی مردانه می باشد. اما کدام سالن آرایشگری مردانه را سراغ دارید که بیاید و خدمات رنگ موی مردانه را انجام دهد؟!

ظاهراً باید خودمان دست به کار باشیم و با آموزش رنگ کردن مو مردانه در خانه بتوانیم  در محیط خانه موهای خودمان را رنگ کنیم. البته در این بین باید فوت و فن کلیدی در آموزش رنگ کردن موی مردانه را بدانیم. به هر حال قرار است موهای خود را میزبان مقداری از ترکیبات شیمیایی کنیم. در این بین باید بتوانیم تن رنگی مورد نظر را به دست بیاوریم و در نهایت تمام موهای سر را به شکل یکدست شده رنگ کنیم. تمام این ماجرا در کش و قوس دانسته هایی کلیدی در رنگ کردن موی مردانه خلاصه شده است.

رنگ مو مردانه

مقدمات در آغاز آموزش رنگ کردن مو مردانه در خانه

رنگ کردن مو یک امر بسیار رایج در نزد بانوان می باشد. آنها برای انتخاب انواع رنگ ها در تناژ های سرد و گرم دست بازی دارند و به راحتی می توانند موهای خود را به هر رنگی که می خواهند درآورند. حتی برخی از بانوان پا را فراتر نهاده و موهای خود را رنگارنگ می‌ کنند.

اما در دنیای آقایان ماجرا به کلی فرق می کند. در این دنیا کمتر کسی پیدا می شود که بخواهد بخش بالایی چهره ‌اش را در طیف ناهمگونی از رنگ ها رها سازد. رنگ کردن موی مردانه تعریف ساده ای دارد. اینکه بتوانیم همان رنگ طبیعی مو را برجسته تر سازیم و یا اینکه حجم موهای سفید شده را کم اثر کرده، آنها را در ترکیب موهایی یکدست پنهان سازیم.

در آموزش رنگ کردن موی مردانه به دنبال یک هیجان برای خلق چهره ای متفاوت نیستیم؛ بلکه قصد ما در تحکیم جذاب تر همان چهره آشنای آقایان است. اینکه هر کسی که آقا را می‌ شناسد، با دیدن موهای رنگ شده احساس تماشای یک فرد متفاوت را نداشته باشد؛ بلکه در نگاهی همان فرد با ظاهری برجسته تر و احتمالاً جوان تر تداعی شود.

انتخاب یک رنگ موی مناسب

لذا انتخاب یک رنگ مو که کاملاً شبیه و یا نزدیک به رنگ طبیعی موهای شما است، اهمیت پیدا می کند. بهتر است در این باره چندان متکی بر نوشته های ظاهر موهای رنگ شده در ویترین مغازه ها نداشته باشید. یک مشاوره تخصصی از افراد حرفه ای شما را به رنگ موی مناسب می ‌رساند.

البته صحبت ما چگونگی رنگ کردن موی مردانه در خانه است و ظاهراً باید متکی بر توانمندی های خودمان موهای خودمان را رنگ کنیم. اما در هنگام خرید رنگ قرار نیست تا تنها باشیم و در نهایت رنگی را انتخاب کنیم که ظاهری کاملاً متفاوت و کاملاً عجیب و غریب را برای ما تداعی سازد. بهتر است در هنگام تهیه رنگ از تجربه اهل فن بهره ‌مند باشیم.

آموزش رنگ کردن مو در خانه

هنر رنگ کردن موی مردانه در خانه با چند قدم ساده

حالا که به این نتیجه رسیده اید که باید با رنگ کردن مو ظاهری برجسته تر برای خود بسازید و نمی خواهید با موهایی رنگ و رو باخته زندگی را ادامه بدهید، قطعاً دست به کار هستید و می خواهید در خانه مقدمات انجام کار را تدارک ببینید و آموزش رنگ کردن مو مردانه در خانه را شروع کنید. حال بیایید ببینیم که برای پرداختن به رنگ کردن موی مردانه در خانه چه کارهایی باید انجام بدهید؟

دقت کنید که در هر مرحله باید حساسیت کافی و در عین حال توجه جدی داشته باشید. هر گونه غفلت و یا کوتاهی نتیجه بی بازگشت دارد. مویی که در رنگی نامناسب و غیر یکدست رفته باشد، به هیچ حالت مناسب برای هیچ چهره مردانه ای نیست. در این حالت شاید مجبور شوید که برای مدتی هم شده، قید موهایتان را بزنید.

انتخاب برند درست برای رنگ کردن مو

 • یک رنگ موی مناسب و با کیفیت انتخاب کنید. جنس موی مردان کاملا متفاوت از جنس موی بانوان می باشد. لذا رنگ موی مناسب برای بانوان چندان نتایج مناسبی برای آقایان نخواهد داشت. برای آقایان رنگ موی تخصصی تهیه شده است. بهتر است رنگ موی با کیفیت و استانداردی که مخصوص موهای مردانه است را انتخاب کنید.
 • برای آغاز به کار رنگ کردن موهایتان نیاز به برس رنگ مخصوصی دارید. احتمالاً شناخت کافی از شکل و ظاهر چنین برسی نداشته باشید؛ اما می توانید با یک پرس و جوی ساده از مراکز فروش رنگ مو این برس های مخصوص را تهیه کنید.
 • از یک کاسه با ظرفیت مناسب برای پخش کردن رنگ مو استفاده کنید. رنگ مو را به طور کامل در کاسه ریخته و تا آنجا که کاملاً رقیق شود، هم بزنید. در این حالت به اصطلاح می گویند که رنگ مو ورز آمده است.

ترکیب رنگ با اکسیدان

 • برای آنکه این رنگ بر موهای شما بنشیند، نیاز به ترکیبات کمکی مانند اکسیدان دارید. اکسیدان یک فعال کننده برای رنگ مو است و باعث می ‌شود تا رنگ بر موها بنشیند. هر چه مقاومت مو برای پذیرش رنگ بیشتر باشد، باید از درصد اکسیدان بیشتری به نسبت رنگ استفاده کنید.

غالباً موی آقایان نسبت به پذیرش رنگ مقاومت می کند. از این رو باید از نسبت اکسیدان بیشتری در مقایسه با رنگ موی بانوان استفاده شود. استفاده از اکسیدان ۶ درصد بهترین فعال کننده رنگ برای موهای آقایان است و نسبت اختلاط آن با رنگ را اندکی بیشتر از دستورالعمل قید شده در رنگ انتخاب کنید. البته در این باره بهتر است تا نظر یک کارشناس رنگ کردن مو را جویا شوید.

رنگ مو مردانه
 • رنگ موی آماده شده را بر موهای خود بزنید. دقت کنید که قرار نیست رنگ مو را به مانند شامپو بر میان موهای خود بمالید؛ بلکه باید با استفاده از برس رنگ مو، موهای خود را به رنگ جدید آغشته سازید. رنگ موی آماده شده را اندک اندک بر موهای خود آغشته کرده، با برس مخصوص رنگ مو شانه بزنید.

این شانه زدن های ملایم و پی در پی باعث پخش یکنواخت رنگ در میان موها می شود. هر چه موها دارای طول بیشتری باشند، باید تعداد شانه زنی را بیشتر کنید و رنگ را در مراحل بیشتری در بخش‌ های مختلف از مو برسانید.

مدت زمان ماندن رنگ بر روی مو

 • بگذارید برای مدت زمان مشخصی رنگ بر موهای شما بماند. غالباً این مدت زمان طبق دستورالعمل نوشته شده بر جعبه رنگ خریداری شده است. اما اگر رسیدن به یک تناژ خاص از رنگ مد نظر شما است، می توانید این مدت زمان را اندکی تغییر دهید. هر چه مدت زمان ماندن رنگ در میان موهای خود را بیشتر کنید، اثرات رنگ غلیظ تر و هر چه این زمان را کمتر اختیار کنید، از رنگ مویی کمرنگ تر بهره مند خواهید شد. ضخامت مو نیز در مدت زمان نشست رنگ مو تاثیرگذار است. غالباً این زمان در بازه ۳۰ الی ۴۰ دقیقه متغیر است.
 • بهتر است پوست اطراف ناحیه دارای مو و یا بخش ‌هایی از خود مو که نمی خواهید رنگ شوند را با وازلین آغشته سازید. وازلین مانع از رسیدن رنگ به بخش‌ هایی می ‌شود که نمی ‌خواهیم تحت تأثیر رنگ، لکه دار شوند. نواحی ای از صورت مانند شقیقه ها، اطراف گونه ها و البته پشت گردن نیاز به استفاده از کرم های چربی مانند وازلین دارند.

تفاوت تکنیک رنگ کردن مو مردانه

 • تکنیک رنگ کردن موهای مردانه نیز متفاوت است. اگر هدف شما برای رنگ کردن موهای مردانه پوشش در پنهان ساختن موهای سفید شده است، بهتر است آغاز رنگ کردن مو را از نواحی با حجم موهای سفید بیشتر شروع کنید و در امتداد آن رنگ را به تمام موهای سر برسانید. از آنجا که غالباً موهای جلوی سر بیشتر و زودتر از دیگر نواحی سر سفید می شوند، رنگ کردن مو را از نواحی جلوی سر آغاز کنید و با شانه زنی های پی در پی سعی در پخش کردن رنگ در نواحی پشت سر داشته باشید.
 • پس از پایان رنگ کردن موی مردانه تا مدت زمان ۴۸ ساعت از شامپو و یا هر نوع شوینده موی سر استفاده نکنید.

نکته هایی که باید در رنگ کردن خانگی مو رعایت کنید

 • موهایی که برای اولین بار است که رنگ می ‌شوند، نسبت به پذیرش رنگ مقاومت بیشتری دارند. پس اگر برای اولین بار تجربه رنگ موی مردانه را انجام می دهید، لازم است تا ظرافت و دقت خود را در آغشته شدن تک‌ تک موها به رنگ جدید جدی‌ تر کنید.
 • اگر در شستشوی رنگ موی مردانه به تناژ رنگ دلخواهتان نرسیده اید، دچار سردرگمی و اضطراب نباشید. غالباً رنگ موی اصلی در چند بار شستشوی مداوم به دست می آید. پس بهتر است برای مدتی که غالباً کمتر از یک هفته خواهد بود، انتظار ظاهر شدن رنگ موی دلخواهتان را بکشید.

رنگ های مخصوص موهای سفید و خاکستری

 • اگر هدف شما رنگ کردن موهای سفید و یا خاکستری شده است، چندان در تکاپوی انتخاب رنگ نباشید. در سطح بازار رنگ های مخصوص موهای سفید و خاکستری شده وجود دارد. کافی است این رنگ ها را تهیه کنید تا به سادگی از موهای یکدست تیره بهره ‌مند شوید.
 • ممکن است در طول رنگ کردن موهای مردانه بخش‌ هایی از پوست صورت، بدن و یا ناخن های دست به رنگ آغشته شوند. برای برطرف کردن رنگی شدن ناخن ها باید از محلول دکلره ضعیف شده استفاده کنید. اما برای لکه رنگ هایی که بر سطح پوست پاشیده شده اند باید از یک محلول خاص که حلال رنگ مو است، استفاده کنید. این محلول به راحتی در سطح فروشگاه های معتبر عرضه رنگ مو به فروش می ‌رسد.

خلق و خوی رنگ در آقایان

آقایان در تکاپوی رسیدن به زیبایی خاصی نیستند و در عین حال قصد خلق چهره ‌ای متفاوت ندارند. عموم آقایان می ‌خواهند به موهای یکدست با یک تناژ رنگی مناسبی که به رنگ طبیعی موهایشان نزدیک است، دست پیدا کنند. عموما زیاد شدن موهای سفید و خاکستری شده در جمع موهای سیاه خود را نمی پسندند. از این رو بهره مندی از رنگ سیاه پرکلاغی در نزد آقایان بسیار متداول است.

در نظر داشته باشید که برای پرداختن به رنگ کردن موی مردانه در خانه به دست خودتان باید رنگ موی مناسب را انتخاب کرده باشید. برخی از رنگ های سیاه به سمت سرمه‌ ای و گاهاً قرمزی مایل هستند. این رنگ ‌ها در تابش مستقیم آفتاب ظاهر می شوند و چندان وجه جالبی ندارند. لذا بهتر است در همان گام ابتدایی در انتخاب نوع رنگ دقت کافی را داشته باشید تا دچار رنگ های سیاهی که ظاهراً سیاه نیستند نباشید.

رنگ مو

تهیه شده در تیم آموزشی آموزشگاه رویش هنر

جهت اطلاع از آموزش صحیح و علمی آرایشگری مردانه می‌توانید جزيیات دوره آموزش آرایشگری مردانه درجه ۲ را ببینید که با مجوز سازمان فنی و حرفه‌ای برگزار می‌گردد.

شانی : تهران، میدان ولیعصر،کوچه سازش (شقایق)، پلاک 32، طبقه سوم، واحد 5مان ١٤ ط ٥ واحد ١٥                  

 شماره تماس : 09121041617

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *