همان طور که می دانید امروزه بیشتر از قبل، افراد زیادی به آراستگی و شیک بودن ظاهرشان ارزش قائل می شوند و ابزار و محصولات بهداشتی توسط برند و شرکت های متعددی تولید و روانه بازار می شود. از این قطعا برای انتخاب کردن ماشین اصلاح مناسب خود باید با ویژگی یک ماشین اصلاح باکیفیت آشنا باشید تا بتوانید از خرید خود لذت ببرید. مهم نیست که آرایشگر هستید یا صرفا قصد دارید بهترین ماشین اصلاح موجود در بازار را برای خود تهیه کنید. در ادامه مطلب از سایت آموزشگاه آرایشگری مردانه رویش هنر به راهنمای خرید ماشین اصلاح می پردازیم.

انواع ماشین اصلاح

راهنمای خرید ماشین اصلاح

در راهنمای خرید ماشین اصلاح بهتر است قبل از هر چیزی با انواع و کاربرد ماشین ریش تراش آشنا شوید و باتوجه به درخواست و نیاز خود یک ماشین اصلاح باکیفیت خریداری کنید. محبوب ترین ریش ترش ها عبارت است از : ماشین اصلاح چرخشی، ماشین اصلاح فویلی و ماشین اصلاح برش مستقیم تقسیم بندی می شوند.

ماشین اصلاح  چرخشی

یکی از محبوب ترین ماشین اصلاح میان آقایانی که قصد دارند همیشه صورتی مرتبط و منظم داشته باشند، ریش تراش چرخشی می باشد. همان طور که از اسم آن پیداست این ماشین اصلاح دارای 3 تیغه بود و در کمترین زمان می توانید صورت خود را در منزل اصلاح و مرتب کنید. اغلب ماشین اصلاح چرخشی شارژی هستند. بنابراین اگر قصد دارید در خانه در کوتاه ترین زمان ریش های خود را به طور کامل اصلاح و مرتب کنید ماشین اصلاح های چرخشی شما را ناامید نمی کنند. همچنین بهتر است بدانید ریش تراش های چرخشی کمترین صدا را نسبت به سایر ماشین های اصلاح تولید می کنند.

ماشین اصلاح فویلی

تیغه های ریش تراش فویلی زیر یک فویل محافظ قرار گرفته اند و به جای اینکه چرخش داشته باشند، باید با دست خود حرکت رفت و برگشت متعددی انجام بدهید. ماشین اصلاح فویلی سرعت اصلاح کمتری نسبت به نوع چرخشی دارند و معمولا شارژی هستند. اگر میان خرید ماشین اصلاح فویلی و چرخشی نمی دانید کدام یک رو انتخاب کنید، توصیه می کنیم ماشین اصلاح چرخشی را برای خود تهیه کنید. زیرا در کوتاه ترین زمان ممکن موهای صورت شما را اصلاح و کوتاه می کند و دیگر نیازی به حرکت رفت و برگشت دست هایتان نیست. یکی از نکات مهم در راهنمای خرید ماشین اصلاح باید در نظر گرفت میزان کوتاهی و مدت زمان لازم است بنابراین کارایی ماشین اصلاح چرخشی به مراتب بهتر از مدل فویلی می باشد.

ماشین اصلاح برش مستقیم

محبوب ترین و رایج ترین ماشین اصلاح میان آرایشگران و مردان، ماشین اصلاح برش مستقیم هستند. این نوع ریش تراش اغلب در آرایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند و برای اعمال مدل مو، اصلاح موهای صورت، خط انداختن پشت گردن و حتی در مواردی برای اصلاح موهای زائد بدن نیز موثر واقع شده اند. مزیت ماشین اصلاح برش مستقیم نسبت به سایر انواع ریش تراش این است می توانید با تعویض شانه های آن میزان کوتاهی مو را به راحتی تعیین کنید. نکته مهمی که باید در راهنمای خرید ماشین اصلاح توجه فرمایید این است که اگر قصد دارید یک ماشین اصلاح چند منظوره خریداری کنید، ریش تراش های برش مستقیم شما را ناامید نمی کنند.

ماشین اصلاح شارژی یا برقی کدام یک بهتر است ؟

راهنمای خرید ماشین اصلاح

یکی از نکات مهم در راهنمای خرید ماشین اصلاح درک و آشنا بودن از معایب و مزایا ریش تراش های شارژی بی سیم و برقی با سیم می باشد تا بتوانید باتوجه به درخواست خود ریش تراش مناسبی را تهیه کنید. اگر آرایشگر هستید توصیه می کنیم هر دو نوع شارژی بی سیم و برقی ماشین اصلاح را برای آرایشگاه خود تهیه کنید. بدون شک کنترل و میزان تسلط آرایشگر با ماشین اصلاح شارژی بدون سیم بیشتر بوده اما در روز های شلوغ کاری در صورت تمام شدن شارژ ریش تراش، می توانید از نوع برقی و سیمی استفاده کنید به طور کلی ماشین های اصلاح شارژی قابل حمل بوده و معمولا ضد آب طراحی شده اند. اما باید در نظر بگیرید که قدرت ماشین های اصلاح شارژی به مراتب نسبت به نوع برقی کمتر بوده و توانایی تراشیدن موهای بلند و ضخیم را ندارد. بنابراین اگر آرایشگر هستید، توصیه می کنیم ریش تراش برقی سیم دار خریداری کنید در غیر این صورت افرادی که صرفا قصد دارند زیر دوش آب بدن و صورتشان را اصلاح کنند، ماشین های اصلاح شارژی مناسب تر می باشد.

انواع باتری ماشین اصلاح کدام است و چه کاربردی دارد ؟

یکی دیگر از نکاتی که در راهنمای خرید ماشین اصلاح شارژی باید توجه داشته باشید نوع باتری آن است. همان طور که می دانید باتری ماشین اصلاح شارژی نقش بزرگی را برای مدت زمان شارژ دهی ایفا می کند بنابراین دانستن و آگاه بودن از انواع باتری ماشین ریش تراش حائز اهمیت است. به طور کلی باتری های ماشین ریش تراش به دو نوع : لیتیومی و نیکلی تقسیم بندی می شوند. حال ممکن است برای شما سوال پیش آید که کدام یک کارایی بالا تر دارند و مقرون به صرفه هستند ؟

از ویژگی باتری لیتیومی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • طول عمر بالا
  • قابلیت شارژ سریع داشته و در کمتر از ۲ ساعت شارژ می‌شود

ویژگی باتری نیکلی عبارت است از : 

  • باتری نیکلی از جنس نیکل ساخته شده است
  • شارژ این باتری طولانی مدت بوده و تا ۸ ساعت طول می‌کشد

هنگام خرید ماشین اصلاح به چه مواردی باید توجه کرد ؟

راهنمای خرید ماشین اصلاح

مهم ترین قسمت راهنمای خرید ماشین اصلاح تیغه می باشد که هنگام خرید باید به انها توجه ویژه ای داشته باشید. قبل از هر چیزی تیغه ها باید ضد زنگ باشند و همچنین قابل تعویض. همان طور که می دانید تیغه های ماشین اصلاح رفته رفته در اثر استفاده بیش از حد و طولانی مدت به طور کلی کند تر می شوند. بنابراین خریداری ماشین اصلاحی که بشود تیغه آن را عوض کرد، یک مزیت فوق العاده محسوب می شود. در نهایت سعی کنید ماشین اصلاحی را خریداری کنید تیغه های آن از جنش سرامیکی باشد زیرا احتمال کند شدن آنها در صورت مراقبت و نگهداری از آن به ندرت پیش می آید.

اصل بودن ریش تراش

راهنمای خرید ماشین اصلاح

اصل و فیک بودن ریش تراش تنها در صورتی می توان تشخیص داد که مورد استفاده قرار گیرد بنابراین سعی داشته باشید در گام اول از فروشگاه های معتبر خریداری کنید.

تعداد شانه ها

شانه ها نقش بزرگی را برای دستیابی به مدل موهای شیک و جذاب ایفا می کنند. اگرچه شانه ها را نیز می توانید به صورت جداگانه هم تهیه کنید اما اگر همه مجموعه را با هم تهیه کنید، به صرفه تر است.

ماشین اصلاح سیمی و شارژی

همان طور که در ابتدا گفته شد ماشین های ریش تراش سیمی و شارژی از لحاظ کارایی تفاوت چندانی با هم ندارند اما می توان گفت استفاده از ماشین های ریش تراش شارژی راحت تر است چون هیچ سیمی ندارد و در هر کجا که بخواهید می توانید از آن استفاده کنید. اما ماشین ریش تراش سیمی محدود به مکان های است که دارای پریز برق هستند و از طرف دیگر ماشین های شارژی در موقعیت های که برق وجود ندارد قابل استفاده می باشد اما سیمی ها چنین نیستند.

ضد آب بودن 

یکی دیگر از قابلیت های مهم و حیاتی برای ماشین های ریش تراش، قابلیت ضد آب بودن آن است، زیرا اکثر آقایان دوست دارند به صورت مرطوب اقدام به اصلاح صورت خود کنند. پس ضد آب بودن را در نظر داشته باشید.

نحوه مراقبت از ماشین اصلاح

اکنون که راهنمای خرید ماشین اصلاح را مطالعه کرده اید، باید بدانید که نحوه مراقبت و نگهداری از ماشین اصلاح بسیار حائز اهمیت است. با درست استفاده کردن علاوه بر افزایش طول عمر ماشین اصلاح، کارایی روز اول آن نیز حفظ می شود. همان طور که گفته شد در گام اول سعی کنید ماشین ریش تراشی را خریداری کنید که تیغه آن قابل تعویض باشد. اگر آرایشگر هستید برای عملکرد بهتر دستگاه و نجات موتور از چنین فشاری، لازم است تا تیغه های را اگر از نوع قابل تعویض هستند، هر 12 تا 18 ماه یکبار، با تیغه های جدید عوض کنید، تا دستگاه عملکرد قبلی خود را باز یابد و کارکرد خوب و راحتی داشته باشد. همچنین تمیز کردن  تیغه به صورت روزانه و هفتگی بسیار مهم می باشد.

مراقب باتری ماشین اصلاح شارژی باشید

همان طور که در راهنمای خرید ماشین اصلاح گفته شد، باتری های ماشین اصلاح در دو نوع لیتیومی و نیکلی وارد بازار می شوند. بنابراین فرقی نمی کند که باتری دستگاه شما چیست، سعی کنید باتری دستگاه را خالی کنید و سپس کاملا شارژ شده، استفاده کنید. در نهایت هیچگاه ماشین اصلاح خود را در سرمای بیش از حد و یا گرمای بیش از اندازه قرار ندهید، زیرا هر دوی آن ها بر عملکرد مثبت و طول عمر دستگاه تأثیر منفی گذاشته و به باتری آسیب وارد خواهند کرد.

در صورت بروز مشکل، سریعا ریش تراش خود را تعمیر کنید

اگر حس می کنید یکی از قطعات یا قسمت خاص ماشین اصلاح فرسوده شده یا نیاز به تعویض دارد، بهتر است زود اقدام کنید. زیرا با تعمیر به موقع و یا تعویض و جایگزینی قسمت ها و قطعات فرسوده و آسیب دیده، به قسمت های دیگر و همچنین موتور دستگاه فشار و آسیب وارد نخواهد شد. اکثر ریش تراش هایی که در بازار موجود هستند، دارای قطعات یدکی هستند که به آسانی و سادگی قابل جایگزینی می باشند، تا کارایی آن ها را افزایش دهند.

بهترین برند ماشین اصلاح

وال WAHL

براون   Braun

ساسو  Sassoon

فیلیپس Philips

رمینگتون Remington

کیمی kemei

در رتبه بندی کیفیت ماشین اصلاح در سال 2021 باز هم برند وال (Wahl) عنوان بهترین موزر را کسب کرده است و توانست 5 ستاره کیفیت را در تمام دسته های موزر کسب کند. این برند از تمام نظر بهترین برند ماشین اصلاح محسوب می شود که در عملکرد و قابلیت اطمینان، قیمت مقرون به صرفه، سهولت استفاده، تیغ دقیق، موتور با کیفیت و وزن کم رضایت مشتریان را به خود جلب کرده است. اگر آرایشگر حرفه ای هستید و به دنبال ماشین اصلاح هستید که با کیفیت در عین حال بادام باشد، سراغ برند وال بروید.

جمع بندی

امروزه اکثر ماشین های اصلاح باکیفیت هستند و در راهنمای خرید ماشین اصلاح حتما به موارد فوق توجه فرمایید. در نهایت نحوه نگهداری و مراقبت شما از ماشین اصلاح بسیار مهم می باشد. مهم نیست که بهترین برند ماشین اصلاح را تهیه کرده اید یا یک برند معمولی، هر دو نیاز به مراقبت و تمیز کردن بعد از هر دوره استفاده دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *