ریش یکی از عوامل زیبایی برای مردان و پسران به شمار می رود و اصلاح درست و حالت دادن به ریش ها از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و اگر شما به آرایش ریش های خود اهمیت بدهید تغییرات مثبتی در ظاهرتان ایجاد می شود. با گذاشتن ریش علاوه بر اینکه می توانید ایرادات صورت خود را مخفی کنید، با داشتن یک ریش مرتب و شیک می توانید جذابیت خودتان را چند برابر کنید. در ادامه مطلب از سایت آموزشگاه آرایشگری مردانه رویش هنر به نکات فرم دادن به ریش می پردازیم.

با توجه به فرم صورت خود، مدل ریش مناسبی را انتخاب کنید

از آنجایی که تمام افراد دارای سلیقه های متفاوتی هستند، هیچ قانون خاصی برای یافتن بهترین مدل ریش برای شما وجود ندارد. اما اگر به فرم صورت خود دقت کنید قطعا می توانید فرم دادن به ریش را بهتر انجام بدهید. به طور کلی اعمال مدل مو و فرم دادن به ریش با توجه به فرم صورت، علاوه بر اینکه باعث هماهنگی بیشتر بین مدل مو و ریش می شود ظاهر کلی شما را زیباتر جلو می دهید. بنابراین قبل از هر چیز بهتر است فرم صورت خود را پیدا کنید. در گام اول سعی کنید بین موهای سر و ریش خود یک تعادلی را حفظ کنید. در حالی که ریش کوتاه با موهای کوتاه بسیار زیبا به نظر می رسد، ریش بلند با موهای کوتاه ممکن است برای ظاهر شما مناسب نباشد. بنابراین سعی کنید یک هماهنگی و تقارنی بین موهای سر و ریش خود داشته باشید. هر چه قدر هماهنگی مدل مو با فرم دادن به ریش بیشتر باشد، قطعا جذابیت شما نیز چند برابر خواهد شد.

بهترین فرم ریش برای مردانی که صورت مثلثی دارند

فرم دادن به ریش

برای مردانی که گونه های پهن و چانه های تیزی دارند برای فرم دادن به ریش خود در ابتدا سعی کنید موهای زیر چانه و گردن خود را به طور کامل به تراشید تا صورت شما برجسته تر به نظر برسد. همچنین داشتن یک سبیل نیز می تواند جذابیت شما را چند برابر کند. در نهایت اگر صورت مثلثی شکل دارید بهتر است پهنای ریش خود را کم نگهدارید به طوری که گونه های شما کاملا مشخص باشد.

بهترین فرم ریش برای مردانی که صورت مربعی دارند

داشتن فرم صورت مربعی به معنی داشتن فک تیز می باشد. برای اینکه فک شما کمی برجسته تر نمایان شود بهتر است مدل ریش دایره ای را امتحان کنید.

بهترین فرم ریش برای مردانی که صورت دایره ای و قلب شکل دارند

بلند کردن ریش و سبیل کامل برای کسانی که صورت گرد و قلب شکلی دارند بسیار جذاب می باشد فقط به یاد داشته باشید تا موهای گونه و گردن خود را به طور کامل اصلاح کنید تا ریش و سبیل شما منظم و مرتب دیده شود. دقت داشته باشید که ریش را نباید به حال خود رها کرد اگر واقعا به ظاهر خود اهمیت می دهید باید وقت و توجه زیادی به ریش خود داشته باشید. برای فرم دادن به ریش ، مهم نیست که چه مدلی را دوست دارید باید سعی کنید خط ریش در گونه ها و گردن به درستی و منحنی شکل باشد.

بهترین فرم ریش برای مردانی که صورت بیضی شکل دارند

فرم دادن به ریش

فرم صورت بیضی شکل جزء معدود ترین فرم های صورت می باشد که تمام نوع مدل مو و مدل ریش در آن به خوبی جلوه داده می شود. بنابراین اگر صورت بیضی شکلی دارید سعی کنید باتوجه به سلیقه و میزان پرپشتی ریش خود، مدل مناسبی را انتخاب کنید.

ریش خود را قبل از حالت دادن بشویید

برای فرم دادن به ریش بهتر است، موهای صورت خشک و تمیز باشند اینگونه بهتر می توانید تشخیص بدهید که چگونه باید به ریش خود حالت بدهید. مانند شستشو موهایتان، اگر ریش بلندی دارید حتما از شامپو و نرم کننده استفاده کنید تا خشکی و گره های احتمالی باز شوند. هیچگاه سعی نکنید هنگامی که ریش هایتان خیس می باشد به آنها حالت بدهید. زیرا ریش مرطوب و خیس تغییر شکل داده و جمع شده است. بنابراین بهترین زمان برای فرم دادن به ریش بعد از حمام و بعد از خشک کردن ریش می باشد. برای خشک کردن ریش نیز می توانید از سشوار با دما حرارت کم استفاده کنید اما توصیه می کنیم مانند خشک کردن موی سر، اجازه دهید ریش به طور طبیعی خشک شود یا از یک حوله مایکرو فایبر استفاده کنید.

فرم دادن به ریش

فرم دادن به ریش

یکی از مهم ترین نکاتی که برای فرم دادن به ریش باید به آن توجه داشته باشید خط ریش می باشد. در حقیقت این خط ریش است که ریش و صورت شما را جذاب، شیک و منظم نشان می دهد. بنابراین برای ایجاد یک خط ریش جذاب باید کمی دقت داشته باشید. برای شروع صورت خود را مانند شکل حرف U تصور کنید. یک خط منحنی شکل زیر گردن و بالا گونه های خود ترسیم کرده و با استفاده از ماشین اصلاح و یا تیغ از زیر گوش خود تمامی موهای گردن خود را بتراشید تا به زیر چانه برسید. مراقب باشید که برای فرم دادن به ریش تمام مراحل را با حوصله و آهسته انجام بدهید. برای تراشیدن موهای گردن بهتر است کم کم از پایین به سمت چانه هایتان حرکت کنید اینگونه احتمال خطا کردن نیز کاهش می یابد. همین روش را برای موهای گونه خود نیز انجام بدهید با ترسیم کردن یک خط فرضی تمام موهای گونه خود را بتراشید تا یک ریش شیک و جذابی داشته باشید.

فرم دادن به ریش

همانند موهای سر، برای اینکه ریشی سالم و شیک باشید باید هر دو یا سه روز یکبار ریش های خود را کمی چرب کنید، بهترین روغن طبیعی برای فرم دادن به ریش روغن نارگیل و آرگون می باشد همچنین می توانید از سرم مو و یا حتی ژل نیز استفاده کنید. در ابتدا دستان خود را بشویید. سپس  با نوک انگشتان ( بدون ناخن ) بصورت دورانی روغن را بر روی ریش و سبیل خود ماساژ دهید. توصیه می شوید حدود 10 دقیقه روغن را بر روی ریش خود ماساژ بدهید و در نهایت صورت خود را کامل با یک صابون ملایم یا شامپو بچه بشویید.

برای کوتاه کردن ریش نیز باید به یاد داشته باشید که اگر ریش بلندی دارید بهتر است از یک آرایشگر ماهر برای تمیز و مرتب کردن آن کمک بگیرید. معمولا مرتب و تمیز کردن ریش های بلند و حجیم با قیچی انجام می شود و نیاز به مهارت و دقت دارد بنابراین بهتر است این کار را به آرایشگر خود بسپارید. اما اگر ریش کوتاه یا متوسطی دارید می توانید به راحتی با استفاده از ماشین اصلاح با شماره شانه مشخص به طور یکدست ریش خود را اصلاح و مرتب کنید.

جمع بندی

همان طور که در ابتدا اشاره شد هیچ گونه قانونی برای انتخاب مدل ریش وجود ندارد و در نهایت به سلیقه خودتان بستگی دارد. اگر وقت آن را ندارید تا روزانه به ریش خود توجه داشته باشید، پس بهتر است تمام ریش خود را بتراشید و کوتاه نگهدارید. برای فرم دادن به ریش خود نیز توصیه می کنیم از روغن های طبیعی همراه با شانه چوبی استفاده کنید تا از هر گونه گره و موخوره جلوگیری شود و تا حد ممکن از اتومو و سشوار نیز دوری کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *