آموزش آرایشگری مردانه

۸ تکنیک برای تشخیص مدل مو براساس فرم صورت زنانه + تصاویر

3 2

برخی از افراد وقت زیادی را صرف پیدا کردن بهترین مدل مو برای خودشان می کنند و در نهایت نتیجه مطلوبی کسب نمی کنند. برای اینکه بهترین مدل مو خود را کشف کنید اول بهتر است از نوع و فرم صورت خود اطلاعاتی کسب کنید اینگونه می توانید مدل موهایی را انتخاب کنید که به فرم صورت شما می آید. به طور کلی اگر مدل مو براساس فرم صورت زنانه خود انتخاب کنید، جذابیت شما چند برابر خواهد شد بنابراین به جای اینکه بی وقفه به دنبال مدل مو های جدید باشید، در ابتدا نوع و شکل صورت خود را تشخیص بدهید. فرم صورت معمولا مستطیل، بیضی، لوزی، گرد، مربع، قلب و مثلثی است که هر کدام مدل مو مناسب خود را دارند. در ادامه مطلب از سایت آموزشگاه آرایشگری مردانه رویش هنر به انتخاب مدل مو براساس فرم صورت زنانه می پردازیم.

چگونه فرم صورت را تشخیص بدهیم ؟

مدل مو براساس فرم صورت زنانه

مدل مو براساس فرم صورت زنانه

قبل از اینکه بتوانید زیبا ترین و جذاب ترین مدل مو را برای خود انتخاب کنید، باید از فرم و شکل کلی صورتتان آگاه باشید. برای اینکار، موهایتان را از پشت ببندید و سپس از روبرو عکس بگیرد، سپس عکس گرفته شده را با تصویر فوق مطابقت بدهید. به طور کلی به عرض کلی صورت، خط فک، طول پیشانی و چانه دقت کنید.  به عنوان مثال اگر صورت شما طول و عرض یکسان داشته باشد احتمالا مربع یا گرد است یا اگر صورت شما از پیشانی تا خط فک پهن تر شود ، احتمالا مثلثی شکل است.

مدل مو زنانه مناسب برای صورت های مستطیل شکل

مدل مو براساس فرم صورت زنانه

مدل مو براساس فرم صورت زنانه

افرادی که صورت مستطیلی شکل دارند باید موهایشان را به گونه ای کوتاه کنند و حالت دهند که از تیزی گوشه های فک و پیشانی خود کم کنند بدون این که صورت را کشیده تر نشان دهند. مدل موهای لایه ای و فر می تواند علاوه بر جذاب کردن ظاهر شما، به پنهان کردن تیزی گوشه های صورتتان نیز کمک می کند. همچنین برای چتری کردن موهایتان سعی کنید گوشه های چتری را طوری کوتاه کنید که تیزی پیشانی نمایان نباشد. بهترین مدل مو برای صورت های مستطیل شکل عبارت است از : مدل مو لایه ای ، مدل مو فر یا موج دار، شینیون و موهای چتری جذاب ترین مدل مو برای خانم هایی است که صورت مستطیل شکلی دارند.

مدل مو زنانه مناسب برای صورت های بیضی شکل

مدل مو براساس فرم صورت زنانه

مدل مو براساس فرم صورت زنانه

اگر فرم صورت شما بیضی شکل می باشد، باید خود را خوش شانس بدانید، صورت های بیضی شکل به دلیل متعادل بودن، به راحتی می توانید انواع مدل موهای بلند و کوتاه را بر روی موهایتان بدون هیچ استرسی اعمال کنید. خانم هایی که فرم صورتشان بیضی شکل است و مدل موهای کوتاه را ترجیح می دهند بهتر است از مدل مو باب لایه ای یا لاب را استفاده کنید که ظاهر شما را چند برابر جذاب می کند همچنین کسانی که موهای بلند را ترجیح می دهند مدل مو لایه ای بلند و فر بهشان می آید. به طور کلی انتخاب مدل مو براساس فرم صورت زنانه علاوه بر جذاب تر شدنتان، باعث افزایش اعتماد به نفس نیز می شود. در نهایت بهترین مدل مو برای صورت های بیضی شکل عبارت است از : مدل مو باب ، مدل مو لاب، مدل مو موج دار بلند یا فر بهترین مدل مو برای خانم هایی است که صورت بیضی شکلی دارند.

مدل مو زنانه مناسب برای صورت های مربع شکل

مدل مو براساس فرم صورت زنانه

مدل مو براساس فرم صورت زنانه

کسانی که فرم صورتشان مربعی است خط پیشانی و فک عریض تر و گونه های پهن تر است. بنابراین باید مدل مو مناسبی را انتخاب کنید که از پهنای صورت کم شود و مربعی و تیز بودن آن در گوشه ها نمایان نباشد. مدل مو بلند لایه ای می تواند تیز بودن خط پیشانی و تیز بودن گونه ها را کمی کمتر کند در کل بهترین مدل مو برای صورت های مربعی شکل عبارت است از : مدل مو بلند لایه ای، باب کوتاه لایه ای و مدل مو چتری کنار کشیده شده برای خانم هایی که فرم صورتشان مربعی می باشد بسیار جذاب و مناسب می باشد.

مدل مو زنانه مناسب برای صورت های قلبی شکل

4 1

مدل مو براساس فرم صورت زنانه

اگر صورت قلبی دارید، فرم صورت شما دارای پیشانی و گونه های پهن با یک فک و چانه باریک خواهد بود. بنابراین باید مدل مویی انتخاب کنید که مقداری از پهن بودن پیشانی و گونه هایتان کاسته شود. به طور کلی کسانی که فرم صورتشان قلبی شکل می باشد بهتر است از مدل موهایی مانند : مدل مو لایه ای که از اطراف صورت و پیشانی شما را بپوشاند. در نهایت مدل موهای لاب، باب، موج دار و پیکسی کات برای خانم هایی که فرم صورتشان قلبی شکل است جذاب و شیک می باشد.

مدل مو زنانه مناسب برای صورت های لوزی شکل

5 2

مدل مو براساس فرم صورت زنانه

صورت لوزی شکل فرمی از صورت است که دارای پیشانی و خط فک باریک می باشد ولی گونه ها پهن هستند به گونه ای که خط استخوان گونه ها پهن ترین قسمت از صورت است. برای ظریف تر کردن و متعادل کردن صورت باید مدل مو مناسبی انتخاب کنید که گونه های صورت شما را بپوشاند. خانم هایی که فرم صورتشان لوزی شکل می باشد بهتر است از مدل مو دم اسبی و مدل مو لایه ای موج دار استفاده کنند.

مدل مو زنانه مناسب برای صورت های گرد شکل

مدل مو براساس فرم صورت زنانه

مدل مو براساس فرم صورت زنانه

فرم صورت گرد معمولا دارای طول و عرض مشابه و گونه های برجسته و گرد می باشد. بهترین مدل مو برای کسانی که فرم صورتشان گرد می باشد، مدل مو پیکسی بلند و مدل مو لایه ای بلند می باشد همچنین برای اینکه بیشتر جذاب شوید، مدل موهای فر برای شما بسیار مناسب می باشد.

مدل مو زنانه مناسب برای صورت های مثلثی شکل

last 2

در فرم صورت مثلثی خط چانه و قسمت پایینی صورت پهن تر از قسمت پیشانی می باشد. بنابراین برای خانم هایی که دارای این مدل صورت هستند حتما باید مدل مو مناسبی انتخاب کنند که این عدم تعادل در چهره را جبران کند. مدل مو چتری و به طور کلی موهای کوتاه پیکسی کات می تواند چهره شما را گرد تر و جذاب تر نشان بدهد. همچنین مدل موهای لایه ای نامرتب نیز می تواند برای کسانی که فرم صورتشان مثلثی است، مناسب باشد.

جمع بندی

برای انتخاب مدل مو براساس فرم صورت زنانه بهتر است در ابتدا شکل و فرم صورت خود را تشخیص بدهید و سپس به دنبال مدل مو مناسب خود بگردید. به طور کلی فرم های صورت بیضی و گرد از بهترین فرم های صورت می باشد که تمام مدل موها بر روی این دو فرم صورت خوب نمایان و شیک می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *