آمبره مو یکی از محبوب ترین متد های رنگ مو است که طرفداران بسیاری دارد. برای آمبره کردن مو هایتان باید ابتدا موها را دکلره کرده باشید. موها را به این دلیل که رنگ قبلی از بین برود دکلره می کنند اما باید مراقب باشید موهایتان خیلی دکلره نشود و ریشه ی اصلی موهایتان پیدا باشد .روش رنگ کردن موها به روش آمبره این چنین است که ریشه موهایتان باید تیره تر باشد و رنگ موها هر چه به ساقه می رود به رنگ روشن در می آید. در ادامه مطلب از سایت آموزشگاه آرایشگری مردانه رویش هنر به نکات مهم آمبره مو می پردازیم.

رنگ مو مد نظر خود را انتخاب کنید

قبل از انتخاب کردن رنگ مورد نظر موهایتان، بهتر است به رنگ پوست، رنگ پایه موهایتان، رنگ چشم و سلیقه خود دقت داشته باشید. به طور معمول رنگی را برای آمبره مو انتخاب کنید که دو الی سه درجه از رنگ موهای پایه خود روشن تر باشد تا جذابیت شما چند برابر شود. آمبره مو دو نوع اصلی دارد که شامل رنگ کردن به روش آمبره و سامبره است. در حالت آمبره مو هر چه به سمت ساقه مو پیش می رویم موهای روشن تری از ریشه مو خواهید داشت و در حالت معکوس یا سامبره هرچه به ساقه مو پیش می رویم موهای تیره تری نسبت به ریشه مو خواهید داشت. بنابراین با توجه به سلیقه خود حالت مناسب خود را انتخاب کنید.

تفاوت آمبره و سامبره مو

آمبره مو

به ترتیب از سمت راست بالیاژ، سامبره و آمبره مو

برخلاف آمبره که روشنی و خطر دکلره در رنگ مو کاملا مشخص است در سامبره مرز و حدی برای رنگ‌ها مشخص نشده است. بنابراین در این روش از نظم موجود در آمبره مو وجود نداشته و می‌توان بخش‌های مختلف مو را بطور جداگانه با تکنیک سامبره مو رنگ کرد.

تصمیم بگیرید که می خواهید آمبره موهایتان کجا تمام شود.

آمبره مو

بعد از اینکه رنگ مد نظر خود را انتخاب کردید حال باید مقدار طول آمبره مو را نیز تایین کنید تا با توجه به آن بتوانید مقدار کافی رنگ تهیه کنید. همچنین باید ابتدا آن قسمتی که قصد آمبره کردن را دارید، دکلره کرده سپس موهایتان را رنگ کنید. به یاد داشته باشید قبل از دکلره کردن موهای خود را به خوبی شانه بزنید تا هیچ گره بین موهایتان وجود نداشته باشد و به طور مساوی دکلره شوند.

پوشیدن دستکش را فراموش نکنید

آمبره مو

به طور کلی برای رنگ کردن مو یا دکلره بهتر است از دستکش استفاده کنید زیرا مواد تشکیل دهنده رنگ مو مواد شیمیایی بوده و می تواند رنگ پوست را تغییر بدهد یا حتی باعث سوزش پوست دست نیز می شود بنابراین این موضوع را جدی بگیرید.

نحوه دکلره کردن مو

همان طور که گفته شد برای رنگ آمبره مو باید آن قسمتی که قصد رنگ کردن دارید، دکلره شود. مقداری پودر دکلره تهیه کرده و آن را با اکسیدان ولوم 20 ترکیب کنید.

سپس موهایتان را به کمک گیره به چند بخش تقسیم کنید تا قسمت هایی که نیاز به دکلره شدن، دارند را با بقیه موهایتان جدا کنید.

اکنون مواد دکلره آماده شده را با استفاده از برس رنگ بر روی موهایتان بمالید. دکلره کردن ساقه های مو نسبتا راحت تر می باشد بنابراین می توانید تمام این مراحل را در خانه انجام بدهید و در نهایت رنگ آمبره مو جذابی داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که مواد دکلره را به تمام قسمت های ساقه مو خود بمالید تا یک دست رنگ اولیه خود را از دست بدهند و راحت تر رنگ آمبره مو بر روی آنها اعمال شود.

اکنون اجازه دهید تا مواد دکلره به مدت 15 تا 45 دقیقه بر روی موهایتان باقی بماند. اگر قصد دارید ساقه موهایتان به طور کلی رنگ خود را از دست بدهند و به رنگ سفید تبدیل شود، بهتر است 45 دقیقه مواد دکلره بر روی موهایتان باقی بماند. همچنین به یاد داشته باشید که مواد دکلره را بیش از 50 دقیقه بر روی موهایتان قرار ندهید زیرا امکان ریزش شدید مو بسیار بالا می باشد. همان طور که می دانید مواد دکلره مو شیمیایی بوده و قادر است تا مو و ریشه آن را به طور کلی از بین ببرد بنابراین تا حد ممکن از دکلره کردن مکرر مو ها خودداری کنید.

حال بعد از گذشت حداکثر 40 دقیقه، موهایتان را با آب نسبتا سرد کامل بشویید و استفاده از شامپو و نرم کننده را نیز فراموش نکنید.

نحوه رنگ آمبره مو

بعد از اینکه مراحل دکلره کردن را انجام دادید، در ابتدا موهایتان را به طور کامل خشک کنید. بهتر است حدود 1 الی 2 ساعت صبر کنید تا موهایتان به طور کامل خشک شوند سپس می توانید مراحل آمبره کردن مو را انجام بدهید.

ساقه موهایتان را از قسمت های دیگر مو جدا کنید

آمبره مو

همانند دکلره کردن مو، ساقه مو را از قسمت های دیگر جدا کرده تا آسان تر بتوانید مراحل آمبره مو را انجام بدهید. توصیه میشود حداقل موهایتان را به 2 الی 3 قسمت تقسیم کنید. سپس رنگ مو خود را با مقدار کافی از اکسیدان ترکیب کرده تا رنگ مو شما آماده شود.

رنگ کردن مو ها

چنانچ قصد دارید موهایتان را آمبره مو سنتی کنید  (نوک موهای روشن تر) پس رنگ را از نوک موها تا قدری بالاتر از نواحی دکلره شده بزنید.

همچنین اگر شما آمبر معکوس یا سامبره میخواهید رنگ را تنها تا خط محو دکلره ادامه دهید و بعد با لایه غلیظ تری نوک موها را بپوشانید.

دقت کنید که موهایی را که میخواهید رنگ شوند به صورت یکسان زیر و رویشان به رنگ اغشته شده باشد و جایی خالی نمانده باشد و با کش مو ببندید تا کارتان راحتتر شود.

اکنون اجازه دهید تا مواد رنگ حدود 10 دقیقه روی موهایتان باقی به ماند سپس موهایتان را با آب نسبتا سرد شسته و استفاده از نرم کننده و شامپو را نیز فراموش نکنید.

روش های مراقبت از مو آمبره شده

آمبره مو مانند بالیاژ و سامبره، باعث ایجاد دو دستگی رنگ های مو شده و جذابیت فوق العاده ای خلق می کنند اما به یاد داشته باشید که برای انجام دادن این موارد باید موهایتان را دکلره کنید و دکلره کردن موها به معنی آسیب رساندن به مو می باشد بنابراین تا حد ممکن از دکلره کردن و همچنین رنگ کردن مکرر مو ها اجتناب کنید. همچنین بعد از آمبره کردن مو بهتر است روزانه از روغن های طبیعی همچون آرگان و نارگیل استفاده کرده تا رطوبت موهایتان حفظ شود همچنین از شامپو و نرم کننده متناسب به جنس موهایتان استفاده کنید. آخرین نکته برای مراقبت از مو آمبره شده این است که کمتر از سشوار و اتو مو برای حالت دادن به موهایتان استفاده کنید زیرا مواد دکلره و رنگ مو به قدر کافی موهای شما را خشک کرده اند بنابراین استفاده از سشوار و اتومو بیش از حد با حرارت بالا می تواند درصد خشکی موهای شما را چند برابر کرده و در نهایت دچار به ریزش مو خواهید شد. البته سعی کنید در طول هفته کمتر موهایتان را بشویید و دفعات استفاده از شامپو را نیز کاهش بدهید تا چربی پوست سر حفظ شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *