همان طور که می دانید داشتن کیف میکاپ مخصوص آرایشگران و متخصصان میکاپ نیست. بلکه برخی از آرایشگران و میکاپ آرتیست های معروف جهان از دست و انگشتان خود برای اعمال مواد آرایشی به پوست استفاده می کنند. با این حال برای مبتدیان و افرادی که علاقه زیادی به میکاپ دارند، داشتن یک کیف میکاپ و ابزار های آرایشگری ضرروی می باشد. امروزه تعداد زیادی مواد آرایشگری و میکاپ با اندازه و کارایی گوناگون در بازار موجود می باشد که انتخاب بهترین محصول را دشوار کرده است. قبل از اینکه ابزار مهم آرایشگری را مورد بررسی قرار بدهیم باید با انواع براش های آرایشگری آشنا باشیم تا بتوانید بهترین براش را برای کیف میکاپ خود تهیه کنید.

مهم ترین قسمت براش ها، موی براش است که یا از موی طبیعی مانند موهای سمور، سنجاب، بز و… تولید می شود یا از موهای مصنوعی که سنتتیک گفته می شوند. طبیعتا براش های با موهای طبیعی گران ‌تر هستند. براش هایی که با موهای طبیعی تولید شده اند برای استفاده بر روی مواد آرایشی که به صورت پودر هستند، نسبت به براش های مصنوعی موثر تر می باشند. همچنین اگر از مواد آرایشی مایع یا کرم استفاده می کنید بهتر است از براش مصنوعی استفاده کنید زیرا مواد آرایش مایعی آسان تر جذب براش با موی مصنوعی می شوند. خلاصه اگر از مواد آرایشی پودری استفاده می کنید یک براش با مو طبیعی تهیه کنید و اگر مواد آرایشی مایع را ترجیح می دهید، توصیه می کنیم یک براش با مو مصنوعی در کیف میکاپ خود داشته باشید.

همچنین به خاطر داشته باشید نگهداری و مراقبت از ابزار آرایشی به همان اندازه خرید مهم می باشد. توصیه می شود هفته ای یکبار حداقل براش آرایش خود را بشویید با این کار علاوه بر رعایت بهداشت، بلکه به براش نیز کمک می کنید تا بهتر مواد آرایشی را بر روی پوست پخش کند. به طور کلی براش آرایش که قیمت بیشتری دارد، بدون شک با کیفیت تر نیز می باشد و در نهایت عمر بیشتری نیز خواهد داشت. موهای براش حین استفاده و شستشو به مرور زمان فرسوده خواهند شد اما براش های گران قیمت بدون شک دارای کارایی بیشتر می باشد بنابراین سعی کنید ابزار خوبی برای کیف میکاپ خود تهیه کنید زیرا با یک خرید خوب می توانید سال ها از ابزار آرایشگری استفاده لازم را داشته باشید. در ادامه مطلب از سایت آموزشگاه آرایشگری مردانه رویش هنر چند ابزار مهم آرایشگری که باید در کیف میکاپ خود داشته باشید را مورد بررسی قرار می دهیم.

براش فونداسیون

اگر بخواهید از کرم فونداسیون بر روی پوست صورتتان استفاده کنید بهتر است یک براش فونداسیون داخل کیف میکاپ خود داشته باشید. کرم فونداسیون یا همان کرم پودر، یک محصول آرایشی پودری یا مایع است که برای برطرف کردن معایب پوست صورت و یکدست کردن رنگ پوست بکار میرود. اگر جای جوش، زخم، لک، قرمزی و یا ناهمواری رو پوست وجود داشته باشد کرم فونداسیون برای پوشاندن ایرادات صورت بکار میرود. در حقیقت یک کرم بیس یا پایه محسوب میشود. براش فونداسیون معمولا از موهای صاف و لطیف تولید شده است که می توانید آن را به لوازم آرایشگی مایع یا کرم آغشته کنید و به راحتی به گونه های خود بمالید.

نحوه استفاده : ابتدا مقدار کمی کرم آرایشی خود را بر روی گونه هایتان ریخته سپس با براش فونداسیون به آرامی بر روی پوست صورتتان کشیده تا کرم به طور کامل بر روی پوست اعمال شود. همچنین شستشو هفتگی براش مو فراموش نشود.

بیوتی بلندر (پد آرایش)

بیوتی بلندر (Beauty blender) یا پد آرایش یکی از شناخته‌ شده ‌ترین و محبوب ‌ترین لوازم آرایشی در دنیای میکاپ است. این اسفنج جای خاصی در کیف میکاپ آرایشگران حرفه ای دارد که از بهترین مواد ساخته شده است و شکل بدون لبه ‌ی آن باعث می‌شود استثنائی باشد. این اسفنج آرایشی آن قدر نرم و لطیف بوده که از پس همه ‌ی کارها بر می‌آید. می‌توانید برای اعمال کرم پودر و کانسیلر از آن استفاده کنید و نتیجه ‌‌ی آن بی ‌نظیر خواهد بود.

نحوه استفاده : قبل از استفاده از بیوتی بلندر آن را با آب مرطوب کنید. اسفنج مرطوب شده بزرگ تر خواهد شد و همچنین مواد آرایشی را خیلی بهتر از قبل بر روی صورتتان اعمال می کند. با این کار نه تنها باعث می‌شود پوست مرطوب و بدون رگه‌ ای داشته باشید، بلکه از هدر رفتن کرم پودر گران نیز جلوگیری می‌کند. میکاپ آرتیست ‌های حرفه ‌ای معمولا یک فنجان آب کنار می‌گذارند تا هنگام کار اسفنج‌های خود را با آن خیس کنند. با این کار میکاپ به بهترین نحوه با پوست شما ترکیب خواهد شد. توصیه می کنیم برای کیف میکاپ خود یک بیوتی بلندر با کیفیت تهیه کنید.

براش پودر

برای محصولات پودری مانند پودر فشرده (پنکک) و پودر فیکس، که لازم است کل صورت را پوشش دهند براش گرد و بزرگ و پر پشت مناسب است تا با کمترین حرکت براش روی صورت، پوشش مناسب انجام شود و آسیبی به لایه های زیرین آرایش وارد نشود. شاید بتوان گفت این براش بیشترین کاربرد را در بین براش ها دارد. این براش جزء پرکاربرد ترین ابزار آرایشگری می باشد که حتما در کیف میکاپ اکثر خانم وجود دارد.

براش رژگونه

براش رژگونه یا زوایه دار معمولا پر مو بوده و به شکل گنبد می باشد که با این طراحی خاص، می‌تواند با ظرافت بیشتری، رژگونه را روی صورت طبیعی جلوه دهد و رنگ را به آهستگی و ملایم روی گونه پخش کند. این براش از براش پودر کوچک تر است. هر چقدر براش تان متراکم تر باشد رنگ بیشتری روی گونه ها به جا می گذارد.

 نحوه استفاده : این براش را روی گونه به حالت رفت و برگشتی به سمت بالا و نزدیک گوش باید کشید.

براش سایه چشم

براش سایه چشم جزء مهم ترین ابزار میکاپ می باشد که در کیف میکاپ اکثر آرایشگران وجود دارد. با استفاده از این براش می توانید به چشم های خود سایه های فوق العاده ای عمال کنید. این براش آرایشی بسیار ظریف است و برای سایه زدن به پشت پلک و همچنین گوشه‌ های چشم بسیار مناسب می ‌باشد.

براش سایه چشم سرگرد

کیف میکاپ

از براش‌ های سایه که سر آن‌ها گرد است برای ترکیب و محو کردن رنگ ‌ها استفاده می‌شود. براش ‌های سایه سر گرد در سایز های مختلفی تولید می‌ شوند که هر یک از آن‌ ها مخصوص به یک کار است :

براش سایه بزرگ:  این براش برای محو کردن و گذاشتن بهتر سایه به کار برده می‌شود.

براش سایه متوسط : این براش برای ترکیب کردن رنگ‌های مختلف سایه ها کاربرد دارد.

براش سایه کوچک:  این براش بهترین گزینه برای انجام ریز کاری‌های سایه است. مثلا سایه زدن گوشه‌ های چشم

براش ابرو

براش ابرو برای دستیابی به ابرو های شیک و جذاب، یک ابزار حیاتی آرایشگری می باشد که باید در تمام کیف میکاپ پیدا شود. براش های ابرو به طور معمول دوسر هستند. یک سر آن برای اعمال مواد آرایش به ابرو می باشد و انتهای آن برای شانه کردن و جهت دادن به ابرو ها مناسب می باشد.

براش خط لب

استفاده از رژلب به طور مستقیم و یکسان بر روی لب می تواند کمی دشوار باشد به همین دلیل با استفاده از براش خط لب و براش رژلب می توانید رژ یکدست و مساوی داشته باشید که ظاهر کلی شما را چند برابر جذاب تر نشان می دهد. بنابراین برای کیف میکاپ خود حتما یک براش رژ و خط لب تهیه کنید.

فر کننده مژه

کیف میکاپ

استفاده از ریمل بدون فر دادن مژه ها درست مانند استفاده از اسپری مو بر روی موهای صاف می باشد برای اینکه مژه های شیکی داشته باشید ابتدا ریمل را به مژه ها زده سپس با استفاده از فر کننده مژه، مژهیتان را فر کنید.

جمع بندی

همان طور که مطالعه کردید با داشتن ابزار و براش های فوق در کیف میکاپ خود می توانید در هر زمان و مکان ظاهر خود را شیک و جذاب کنید. همچنین به عنوان نکته پایانی همیشه سعی کنید براش های آرایشی خود را هفته یکبار بشویید تا علاوه بر رعایت بهداشت از هدر رفتن بیش از حد مواد آرایشی نیز صرفه جویی می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *