موهای فر علاوه بر داشتن زیبایی برای برخی از افراد دردسر ساز بوده و نمی توانند به خوبی از موهای فر خود مراقبت کنند. همان طور که می دانید مراقبت از موهای فر نسبت به موهای صاف دشوار تر بوده و شما باید روزانه وقت و انرژی زیادی صرف موهایتان کنید. با کوتاه کردن موی فر خود به صورت لایه ای می توانید علاوه بر کمتر شدن حجم موهایتان، میتوانید راحت تر از آنها مراقبت و نگهداری کنید. افزودن لایه به موهای فر می تواند ظاهر کلی شما را شاداب تر و پر جنب و جوش نشان دهد. همچنین کوتاه کردن موی فر در خانه برای برخی از افراد مشکل می باشد که با داشتن یک قیچی مخصوص آرایشگری می توانید خیلی راحت این کار را در منزل انجام دهید. فقط به یاد داشته باشید برای کوتاه کردن موی فر باید موهایتان به طور کامل خشک باشند تا بهتر بتوانید حجم کوتاهی مو را تشخیص بدهید. در ادامه مطلب از سایت آموزشگاه آرایشگری مردانه رویش هنر به نحوه کوتاه کردن موی فر می پردازیم.

تجهیزات کوتاهی مو را فراهم کنید

کوتاه کردن موی فر

برای کوتاه کردن موی فر خود حتما از قیچی مخصوص آرایشگری استفاده کنید زیرا تیغه این نوع قیچی ها کاملا تیز بوده و میتوانید به راحتی حجم زیادی از موهایتان را بلافاصله کوتاه کنید بنابراین قیچی خیاطی به کار شما نمی آید. همچنین داشتن یک شانه چوبی دندانه پهن بسیار ضروری بوده زیرا برای یکدست شدن موهایتان باید از شانه استفاده کنید همان طور که می دانید شانه های پلاستیکی باعث وز شدن موهای فر شده و برای کوتاه کردن موی فر اصلا توصیه نمی شود. همیشه سعی کنید موهایتان را با برس های چوبی شانه کنید تا از به وجود آمدن موخوره و وز شدن موها جلوگیری شود. همچنین به یاد داشته باشید از قیچی آرایشگری فقط برای کوتاه کردن موهایتان استفاده کنید، استفاده از آنها بر روی اجسام دیگر باعث کند شدن تیغه می شود. در نهایت برای کوتاه کردن موی فر به هیچ عنوان از تیغ استفاده نکنید زیرا باعث وز شدن موهایتان می شود. در خلاصه برای کوتاهی مو فر به قیچی آرایشگری تیز، شانه چوبی دندانه ای و آینه احتیاج دارید.

موهای خود را قبل از کوتاه کردن، بشویید

شستن موها قبل از کوتاه کردن آنها باعث می شود تا هر گونه چربی و کثیفی از بین برود و برای کوتاه کردن موی فر بتوانید راحت تر این کار را انجام بدهید. به طور کلی اگر موهای فر و حتی مو صافی دارید باید از نرم کننده استفاده کنید. نرم کننده با تامین رطوبت موها باعث می شود تا از خشک و وز شدن موها جلوگیری شود. برای افرادی که موهای فری دارند، نرم کننده ها بهترین گزینه ای است که می توانید به موها خود طراوت بدهید. همان طور که می دانید نرم کننده و شامپو های متفاوتی در بازار موجود می باشد سعی کنید محصولاتی را خریداری کنید که متناسب جنس موهایتان باشد.

موهایتان را کاملا خشک کنید

کوتاه کردن موی فر

 برای خشک کردن موهایتان از سشوار و اتومو استفاده نکنید. آیده ال ترین روشی که برای خشک کردن موهای فر توصیه می شود این است که اجازه دهید موهایتان خود به خود خشک شوند. همچنین می توانید از یک حوله میکروفایبر برای خشک کردن موهایتان استفاده کنید. به طوری که حوله را دور موهایتان قرار داده و با کمی فشار رطوبت موها را بگیرید به هیچ عنوان حوله را بر روی سرتان نکشید. کوتاه کردن موها در حالی که خشک می باشند به شما اجازه می دهد تا بلافاصله ببینید که موها در چه وضعیتی قرار دارند و آیا پروسه کوتاهی به خوبی پیش می رود. در نهایت یک اسپری آب داشته باشید در صورت وز شدن بیش از حد موهایتان هنگام کوتاه کردن، می توانید از اسپری آب نیز استفاده کنید.

موهای فر خود را به دو قسمت تقسیم کنید

از وسط پیشانی تا انتها گردن، موهایتان را به دو قسمت تقسیم کنید تا راحت تر بتوانید بر روی کوتاه کردن موی فر کنترل بیشتری داشته باشید.

مقدار کوتاه شدن موهایتان را با کش مو مشخص کنید

اکنون که موهایتان را به دو قسمت تقسیم کردید، حال نوبت آن است که مقدار کوتاهی موهایتان را با استفاده از کش مو تایین کنید. کش مو را به گونه ای روی موهایتان ببندید که تمام موهای پایین کش را باید کوتاه کنید اینگونه تسلط بیشتری برای کوتاه کردن موی فر خود دارید. همچنین اگر موهای کوتاه تری دارید، بهتر است از کلیپس استفاده کنید.

برای کوتاه کردن موهایتان باید یک نکته مهم را به یاد داشته باشید و آن این است که  همیشه می توانید موهای تان را بیشتر کوتاه کنید، اما موی کوتاه شده دیگر باز نمی گردد بنابراین توصیه می شود همیشه مقدار کمی را کوتاه کنید و یک دفعه حجم زیادی از موهایتان را کوتاه نکنید. برای اینکه نتیجه مطلوبی کسب کنید کمی صبر و حوصله داشته باشید و سعی کنید مراحل کوتاه کردن موی فر را آهسته و با دقت انجام بدهید.

موهای تان را درست زیر قسمتی که با کش مو بسته اید، کوتاه کنید

موهای خود را با استفاده از دست هایتان به سمت پایین کشیده و با استفاده از قیچی موهایتان را صاف و یکدست کوتاه کنید برای اینکه موهایتان دقیق تر کوتاه شود بهتر است آهسته و با چند حرکت تدریجی قیچی موهایتان را کوتاه و مرتب کنید. همچنین اگر دوست ندارید انتها موهایتان صاف و یکدست باشد می توانید قیچی را در زوایه 45 درجه قرار بدهید و چندتا برش نامرتب ایجاد کنید.

طول موهایتان را چک کنید

بعد از کوتاه کردن موی فر خود، گیره و کش مو را بازکنید و طول و اندازه کوتاهی موهایتان را چک کنید. اگر احساس می کنید قسمتی از موهایتان را به درستی کوتاه نکردید جلو آینه ایستاده و با قیچی آنها را نیز اصلاح کنید. مطمئن شوید که موهای شما در هر دو طرف در یک راستا بوده و طول یکسانی دارند. می توانید هر دو طرف موهای خود را در دست بگیرید و بیشتر بررسی کنید. شاید نیاز باشد باز هم بخش هایی از مو را دوباره کوتاه نمایید. همچنین اگر برای تشخیص یکنواختی موهایتان دچار مشکل شده اید، می توانید موهایتان را به صورت دم اسبی ببندید اینگونه راحت تر از قبل میتوانید بلندی و یا کوتاهی انتها موهایتان را تشخیص بدهید.

مراحل کوتاه کردن داخل موهای فر

برای اینکه بتوانید داخل موهایتان را نیز کوتاه و اصلاح کنید باید مطابق تصویر فوق، موهایتان را به چهار قسمت تقسیم کنید. موهای خود را از زیر تاج سر به دو قسمت بالا و پایین تقسیم کنید و سپس هر یک را به دو قسمت راست و چپ به طور مساوی جدا کنید و با کلیپس محکم کنید. برای تقسیم بندی دقیق تر موهایتان می توانید نوک شانه را بر روی سر خود کشیده و برای نگهداری موهایتان می توانید از کش و  کلیپس استفاده کنید. برای اینکه مدل مو فر شما طبیعی تر دیده بشود از حرکات زیگزاگی هنگام تقسیم بندی کردن موها استفاده کنید. این کار موجب می شود تا در نهایت موها به خوبی در هم محو شوند و نمای زیبای به وجود بیاید. کوتاه کردن موی فر به صورت لایه ای علاوه بر ایجاد تعادل بین موها، باعث زیبا تر شدن موهایتان نیز می شود. زمانی که لایه هایی را به موهای فر خود اضافه کنید، طول و حجم آن به طور کلی بسیار کاهش می یابد. این امر موجب می گردد تا فر موهای تان نیز مشخص تر و زیباتر نمایان شوند.

کوتاه کردن موی فر

اکنون باتوجه به تصویر فوق موهای تاج سر خود را بایکدیگر یکی کرده و به جلو صورتان بیاورید در صورتی که قصد دارید مقدار کمی از موهایتان را کوتاه کنید، موهای خود را مستقیما بالای سر نگه دارید در غیر این صورت موهای خود را موازی با زمین و دور از سر خود قرار دهید. اگر از این تکنیک استفاده کنید، لایه های بالایی بلندتر و به لایه های پایینی نزدیک تر می ‌شوند.

کوتاه کردن انتها موی فر

اکنون با انگشت اشاره خود انتها موهایتان را گرفته و با قیچی انتها موهای فر خود را اصلاح کنید. سعی کنید ابتدا قسمتی از موهایتان را کوتاه کنید که آسیب دیده اند و یا موخوره دارند. انگشتان خود را به گونه ای نگه دارید تا موهای قسمت بالا کوتاه تر و موهای قسمت عقب بلندتر باشند. این نوع از کوتاهی موجب می شود تا موها از دور صورت تان کنار بروند. همچنین به یاد داشته باشید که برای کوتاه کردن موی فر خود همیشه مقدار کمی را اصلاح کنید، اینگونه در صورت لازم می توانید مقدار بیشتری را نیز بعدا کوتاه کنید اگر در ابتدا برای کوتاه کردن موهایتان زیاده روی کنید هیچ راه بازگشتی وجود ندارد. در نهایت به طور کلی شما باید 2.5 سانتی متر از انتها موهایتان را کوتاه کنید.

با توجه به تصویر فوق موهای زیر انگشتان خود را کوتاه کنید به جای اینکه یک برش کلی ایجاد کنید بهتر از دفعات استفاده از قیچی را بیشتری کنید اینگونه راحت تر می توانید موهایتان را به طور زاویه ای نیز کوتاه کنید.

سعی کنید سایر قسمت های موی فر را به همین ترتیب با انگشتان خود بلند کرده و کوتاه کنید. هر بخش از مو را با دستان خود جدا کنید و مطابق با تصویر بالا جلوی سر خود بگیرید و سپس شروع به کوتاه کردن کنید.  سعی نکنید از این روش را برای موهای پشت سرتان استفاده کنید. اگر این بخش از موها را خیلی لایه لایه یا خرد نکنید، لایه های زیباتری را در پشت سرتان به نمایش می گذارند. در غیر این صورت، انتهای موهای تان بسیار بر هم ریخته و نامناسب به نظر می رسند.

جمع بندی

کوتاه کردن موی فر

همان طور که مطالعه کردید، مراحل کوتاه کردن موی فر راحت بوده و بدون نیاز به مراجعه به آرایشگاه خودتان می توانید در خانه این کار را انجام بدهید. فقط یک قیچی مناسب آرایشگری تهیه کرده تا بتوانید به راحتی و دقیق تر موهایتان را کوتاه و اصلاح کنید. همچنین به عنوان نکته آخر همیشه برای کوتاه کردن موهایتان زیاده روی نکنید و سعی کنید قسمتی کوچکی از موهایتان را کوتاه کرده سپس به سراغ قسمت دیگر بروید اینگونه می توانید همیشه مقدار بیشتری را کوتاه و اصلاح کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *