تهیه و انتخاب وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه برای کسانی که آرایشگاه خود را به تازگی تاسیس کرده اند می تواند کمی دشوار باشد و ممکن است به درستی نتوانید محصول و ابزار باکیفیتی را خریداری کنید. هر آرایشگاه باید ابزار و تجیزات مورد نیاز را برای پاسخگویی به تقاضای مشتریان داشته باشد. به طور کلی داشتن ابزار و تجهیزات با کیفیت و کارآمد فاکتور اصلی برای جذب مشتریان جدید می باشد بنابراین بهتر است برای خرید وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه خودتان کمی بیشتر تحقیق و دقت کنید و بر روی ابزار هایی سرمایه گذاری کنید که علاوه بر باکیفیت بودن از قیمت مناسبی نیز برخوردار باشند. بهتر است بدانید که در حرفه آرایشگری مهارت و تجربه حرف اول را می زنند اما داشتن وسایل و تجهیزات به روز نیز خالی از لطف نیست. در ادامه مطلب از سایت آموزشگاه آرایشگری مردانه رویش هنر به 13 ابزار و وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه می پردازیم.

ماشین اصلاح

اولین و مهم ترین ابزار آرایشگری، ماشین اصلاح می باشد. با استفاده از ماشین اصلاح با شماره شانه های آن می توانید در کوتاه ترین زمان موها را با توجه به درخواست مشتری کوتاه و مرتب کنید. همان طور که می دانید ماشین اصلاح امروزه در دو حالت به فروش می رسد : ماشین اصلاح با سیم و بی سیم. توصیه می کنیم هر دو مدل آن را تهیه کنید و هر کدام دارای مزایا و معایبی می باشد. با ماشین اصلاح بی سیم قطعا تسلط بیشتری بر روی موهای مشتریان خود خواهید داشت اما در روز هایی که سرتان شلوغ است امکان دارد شارژ آن به اتمام برسد. بنابراین سعی کنید از هر نوع ابزار و محصول آرایشگری چند عدد موجود در آرایشگاه خود داشته باشید که در صورت لازم از آنها بهره ببرید. همچنین در هنگام خرید ماشین اصلاح به خصوصیاتی همچون به ضد زنگ بودن تیغه ، داشتن سیم بلند و با کیفیت ، قابلیت تعویض تیغه ، مقاوم بودن در برابر ضربه ، وزن مناسب ، همراه داشتن شانه ها و داشتن شاسی تنظیم تیغه دقت کنید. بهتر است بدانید  ماشین های اصلاح در سه نوع ریش تراش ، خط زن ، و اصلاح مو کاربرد دارند و باید هر کدام را به طور جداگانه تهیه کنید.

قیچی آرایشگری

وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه

یکی دیگر از وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه قیچی آرایشگری می باشد. قیچی ها در دو نوع کات و  پیتاژ در آرایشگاه های مردانه کاربرد دارند. با توجه تنوع بسیار  بالای قیچی ها انتخاب یک قیچی با کیفیت کمی دشوار میباشد. هنگام خرید قیچی باید به دو فاکتور مهم دقت کنید : سبک بودن قیچی و تیز بودن تیغه آن. قیچی باکیفیت باید سبک بوده و دست آرایشگر را در مدت زمان طولانی خسته نکند. هرچه وزن قیچی آرایشگری سبک تر باشد قطعا شما تسلط بیشتری برای هدایت آن خواهید داشت. به طور کلی هنگام خرید قیچی آرایشگری خود به خصوصیات زیر توجه فرمایید :  ضد زنگ بودن ، سبک بودن ، راحت بودن ، تیز بودن و مناسب با سایز دستتان بودن یک قیچی با کیفیت برای آرایشگاهتان تهیه کنید.

دسته تیغ

یکی دیگر از وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه دسته تیغ می باشد که بسیار پرکاربرد است. دسته تیغ معمولا برای تمیز کردن و تراشیدن موهای پشت گردن موثر است. همچنین برای کوتاهی مو به صورت لایه ای کاربرد دارد. به طور کلی دو نوع دسته تیغ پر استفاده در آرایشگاه ها موجود است دسته تیغ معمولی که برای اصلاح صورت و خط زنی می باشد و دسته تیغ پیتاژ که برای خرد کردن مو موثر است. سعی کنید در خرید دسته تیغ برای آرایشگاه خود به جنس و ضد زنگ بودن آن دقت کنید. همان طور که می دانید باید دسته تیغ به طور مداوم ضد عفونی شود بنابراین باید برای خرید دسته تیغ کمی دقت کنید.

صندلی آرایشگری

وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه

یکی از مهم ترین وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه که در جذب و حفظ مشتریان موثر است، صندلی آرایشگری می باشد. امروزه صندلی آرایشگری متعددی در بازار موجود است که برای خرید آن باید بیشتر دقت کنید. همان طور که می دانید روزانه مشتریان زیادی با صندلی آرایشگری تماس برقرار می کنند بنابراین باید صندلی آرایشگری نرم، راحت و باداوم باشد. سعی کنید روی یک صندلی آرایشگری باکیفیت سرمایه گذاری کنید. یکی از مهم ترین خصوصیاتی که در هنگام خرید صندلی آرایشگری باید به آن دقت داشته باشید : نرم و راحت بودن نشیمن گاه و قابلیت تنظیم ارتفاع می باشد. قابلیت تنظیم ارتفاع برای آرایشگر بسیار مهم بوده زیرا این امکان را به آرایشگر می دهد تا تسلط بیشتری بر روی موهای مشتری داشته باشد. در نهایت در خرید صندلی آرایشگری به ویژگی هایی همچون داشتن قابلیت خوابیدن پشتی ، تنظیم ارتفاع دستی و یا اتوماتیک ، داشتن نشیمن گاه نرم و راحتی اشاره کرد. 

شانه آرایشگری

یکی دیگر از ابزار و وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه داشتن چندین شانه آرایشگری می باشد. شانه های آرایشگری اکثرا با شانه هایی که در منزل دارید متفاوت بوده است. اکثر شانه های آرایشگری حدود دوازده اینچ طول دارند و دارای دندانه های پهن و درشت در یک طرف و در طرفی دیگر دارای دندانه های کوتاه و ریز هستند. این نوع شانه های آرایشگری این قابلیت را به آرایشگر می دهند تا راحت و آسان تر به کوتاهی و با قیچی و ماشین اصلاح بپردازد. همچنین بهتر است شانه های آرایشگری را از جنس پلاستیکی تهیه کنید زیرا شستشوی آن راحت تر بوده و نسبت به شانه های چوبی طول عمر بیشتری دارند.

آینه

وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه

آینه ها نقش بزرگی را در آرایشگاه ها ایفا می کنند. سعی کنید با توجه به متراژ آرایشگاه خود حداقل یک آینه ایستاده بزرگ بر روی دیوار نصب کنید تا مشتریان هنگامی که قصد دارند از آرایشگاه شما خارج شوند یکبار استایل و مدل مو خود را بررسی کنند. داشتن آینه بر روی میز آرایشگری نیز که جزء واجبات است. همچنین به خاطر داشته باشید که روزانه آینه های آرایشگاه خود را تمیز و پاکیزه کنید. داشتن لکه بر روی آینه ها ممکن است تجربه جالبی برای مشتریان نباشد.

آب پاش و موپران

وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه

 یکی دیگر از ابزار و وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه گیره مو ، موچین ، دسته تیغ ، آب پاش ، شانه ، برس ، موپران و پیشبند می باشد. این محصولات را میتوانید در بازار و با قیمت های مناسب تهیه کنید. کیفیت این محصولات با توجه به قیمتشان متغیر میباشند. ولی درکل خرید این محصولات هزینه زیادی برای شما ندارد.

پیشبند آرایشگری

یکی از رایج ترین ابزار آرایشگری که به راحتی می توان از آن چشم پوشی کرد ، پیشند آرایشگری می باشد. پیشند بند آرایشگری نیز نقش بزرگی را برای جلوگیری از کثیف شدن لباس مشتریان ایفا می کند. امروزه پیشند آرایشگری به طور یکبار مصرف نیز به فروش می رسد اما توصیه می کنیم چند عدد پیشند آرایشگری مرغوب تهیه کرده و هفته ای یکبار آنها را کاملا بشویید.

لوازم بهداشتی و آرایشی

لوازم بهداشتی آرایشگاه شامل شوینده ها ، شامپو ، تافت ، ژل ، کرم مو ، لوازم آرایش ، مایع ضد عفونی کننده و …. میشوند. تکمیل بودن لوازم بهداشتی و آرایشی یکی از فاکتور های جذب مشتری میباشد. همانطور که میدانید امروزه با توجه به شیوع ویروس کرونا ، افراد بسیار به نظافت و بهداشت توجه میکنند. از این رو در خرید لوازم بهداشتی و آرایشگاهی قافل نشوید.

سشوار

یکی دیگر از ابزار و وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه سشوار می باشد. برای حالت دادن به مدل مو مشتریان سشوار نقش بزرگی را ایفا می کند.  از کاربرد های سشوار میتوان به خشک کردن مو ، حالت دهی ، رنگ کردن اشاره کرد. سشوار ها تنوع بسیار زیادی دارند. اما از خصوصیات بهترین سشوار ها برای آرایشگاه میتوان به داشتن کلاهک ، کلید تنظیم دما ، داشتن سیم بلند ، قدرت بالا ، مقاوم در برابر ضربه اشاره کرد.

اتومو

وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه

همانطور که میدانید اتو مو یکی از اصلی ترین لوازم آرایشگاه میباشد. اتو موها اغلب برای حالت دهی موها و صاف کردن موهای فر مورد استفاده قرار میگیرند. از مهم ترین نکاتی که قبل از انتخاب اتو مو باید مورد بررسی قرار بگیرد میتوان به اصل بودن محصول ، نوع برند محصول ، طول سیم محصول و داشتن قابلیت تنظیم دما اشاره کرد.

میزکار آرایشگری

وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه

یکی از مهم ترین وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه میز آرایشگری می باشد. سعی کنید در هنگام خرید میز آرایشگری خود به ابعاد و طول آن دقت کنید و نسبت به متراژ آرایشگاه خود آن را خریداری کنید. به طور کلی هرچه قدر میز آرایشگری شما بزرگ تر و پهن تر باشد می توانید به راحتی ابزار آرایشگری خود را به روی آن به صورت مرتب قرار دهید. در نهایت به جنس میز آرایشگری نیز دقت داشته باشید سعی کنید میزی را انتخاب کنید که بادوام باشد و به مرور زمان تغییر رنگ و خورده نشود.

محصولات زیبایی و مراقبت از مو

یکی دیگر از ابزار و وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه محصولات زیبایی و مراقبت از مو می باشد. این دسته شامل ابزار و موادی است که از آن برای حالت دهی، ترمیم و به طور کلی مواردی به جز کوتاهی مو استفاده می شوند. محصولات زیبایی و مراقبت از مو همچون نرم کننده، شامپو، سرم مو، رنگ مو، دکلره و کراتینه اشاره کرد. توصیه می کنیم تمام موارد فوق را برای آرایشگاه خود تهیه کنید. به یا داشته باشید هرچه بیشتر خدمات ارائه بدهید، مشتریان بیشتر و درآمد بهتری نیز خواهید داشت.

جمع بندی

وسایل مورد نیاز آرایشگاه مردانه

قبل از خرید هر لوازمی از داشتن کیفیت اطمینان حاصل فرمایید. زیرا خرید محصولات با کیفیت یکی از مواردی است که به طور قابل توجهی میتواند از خرج های روزانه جلوگیری کند. همچنین میتواند موجب بالا رفتن کیفیت کار شده و در جذب مشتری کمک زیادی به شما کند. همچنین اصل بودن تجهیزات ارایشگاه یکی از دغدغه های تمام افراد میباشد. همانطور که میدانید اجناس فیک و تقلبی با قیمت کمتری در بازار عرضه میشوند از این رو ما به شما پیشنهاد میکنیم کمییت را فدای کیفیت نکنید و از محصولات اصل و اورجینال خریداری کنید. برای اطمینان از اورجینال بودن تجهیزات میتوانید از فروشگاه های معتبر اقدام به خرید تجهیزاتتان کنید. در نهایت  سعی کنید بر روی میز آرایشگری و صندلی نسبت به سایر ابزار و سایل آرایشگاه مردانه بیشتر سرمایه گذاری کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *