همان طور که می دانید مدل مو مردانه مانند مدل مو زنانه انواع و اقسام بسیاری دارد. اغلب مردان چون در انتخاب مدل مو دچار سردرگمی می شوند فقط یک مدل مو را انتخاب می کنند و از تغییر مدل مو و ظاهر خود کمی استرس دارند. برای اینکه ظاهر آراسته  و شیک داشته باشید باید سعی کنید طوری به نظر برسید که به شخصیت و جایگاه شما متناسب باشد. به همین اساس برای اینکه بتوانید مدل مو متناسب با صورت خود را پیدا کنید، در ابتدا باید از نوع فرم و شکل صورت خود آگاه باشید تا با توجه به آن بتوانید یک مدل مو مناسبی را انتخاب کنید. در ادامه مطلب از سایت آموزشگاه آرایشگری مردانه رویش هنر به مدل مو براساس فرم صورت مردانه می پردازیم.

چگونه فرم و شکل صورت را تشخیص بدهیم ؟

مدل مو براساس فرم صورت مردانه

مدل مو براساس فرم صورت مردانه

همان طور که گفته شد اولین مرحله برای انتخاب مدل مو براساس فرم صورت مردانه ، آگاه بودن از شکل ظاهری صورت می باشد. در ابتدا اگر موهای بلندی دارید تمام آنها را به پشت سر هدایت کنید تا بهتر بتوانید فرم صورت خود را تشخیص بدهید. برای تشخیص فرم صورت باید به ویژگی های شخصی مانند ابعاد طول صورت، عرض پیشانی، عرض گونه ها و خط فک و چانه دقت کنید. همچنین باتوجه به تصویر فوق این کار برای شما راحت تر می شود. حال که می توانید مدل مو براساس فرم صورت مردانه را آسان تر انتخاب کنید.

مدل مو مردانه مناسب برای صورت های بیضی شکل

مدل مو براساس فرم صورت مردانه

صورت بیضی شکل به خوبی متناسب است و می توانید طیف وسیعی از مدل موهای مختلف را امتحان کنید. با توجه به اینکه بیشتر مدل موها با صورت بیضی شکل کاملا مطابقت دارند، همه چیز به سلیقه شما بستگی دارد. به طور کلی مدل موهای فید چه کم و زیاد در صورت شما زیبا به نظر می رسد. همچنین گذاشتن ریش برای کسانی که صورت بیضی شکل دارند نیز اختیاری می باشد. در نهایت تنها مدل مویی که برای افرادی که صورت بیضی شکل دارند مناسب نیست، مدل مو چتری می باشد که صورت شما را کاملا گرد نشان می دهد. به طور کلی موهای فید، پمپادور حجیم و بازکات (Buzz cut) برای شما مناسب می باشند.

مدل مو مردانه مناسب برای صورت های مربع شکل

مدل مو براساس فرم صورت مردانه

مدل مو براساس فرم صورت مردانه

در فرم مربعی اندازه‌ ی طول و عرض صورت به هم نزدیک است و صورت در گوشه‌ ها، زاویه‌ دارد. طوری که وقتی به آن نگاه می‌کنید متوجه ساختار مربعی آن می ‌شوید. برای کسانی که فرم صورتشان مربعی است، مدل مویی همچون کویف، اندرکات، فید و موهای کاملا تراشیده ایده ال می باشد. به طور خلاصه اگر فرم صورت شما مربعی است سعی کنید حجم کناره موهایتان را نسبت به جلو سر کمتر نگهدارید همچنین داشتن ته ریش نیز جذابیت شما را چند برابر می کند.

مدل مو مردانه مناسب برای صورت های قلب شکل

مدل مو براساس فرم صورت مردانه

هنگام انتخاب مدل مو برای صورت قلبی خود، به یاد داشته باشید که می خواهید قسمت بالای صورت خود را با چانه ها متعادل کنید. بنابراین سعی کنید مدل مویی انتخاب کنید که چانه های شما خیلی باریک به نظر نرسند. اگر فرم صورت شما قبلی می باشد از مدل موهای کاملا کوتاه و تراشیده پرهیز کنید و سعی کنید حجم و تراکم موهایتان را افزایش بدهید.

مدل مو مردانه مناسب برای صورت های لوزی شکل

مدل مو براساس فرم صورت مردانه

همان طور که می دانید صورت هایی که فرم آنها لوزی است دراز و باریک هستند. بنابراین آقایانی که صورت لوزی شکل دارند، مدل موهای لایه ای، چتری و موهای شانه شده به سمت بالا برای آنها بسیار مناسب می باشد. به عبارتی دیگر مدل موهای بلند تری که با استفاده از آن ‌ها بتوان کناره‌ های مو را پشت گوش زد، برای نشان دادن استخوان زاویه ‌دار صورت لوزی و اضافه کردن به جذابیت آن بسیار خوب عمل می‌کنند. همچنین کمی ته ریش می تواند جذابیت شما را نیز چند برابر کند.

مدل مو براساس فرم صورت مردانه

بهترین مدل مو برای افرادی که صورت گرد دارند، انواع فید، کویف و پمپادور می باشد. سعی کنید موهای خود را در کناره سر کوتاه تر از جلو سر نگهدارید. همچنین کوتاه کردن تمام سر با کمی ته ریش می توان شما را جذاب کند. بنابراین مدل موهای زوایه دار و فید متوسط برای افرادی که صورت های گردی دارند، ایده ال می باشد.

مدل مو مردانه مناسب برای صورت های مستطیل شکل

مدل مو براساس فرم صورت مردانه

اولین و مهمترین نکته ای که افراد با صورت های مستطیل شکل باید به یاد داشته باشند این است که از مدل موهایی که صورتشان را کشیده تر نشان می دهد، پرهیز کنند. مدل موهایی مانند پمپادور برای صورت های مستطیل شکل خوب به نظر نمی رسد. همچنین از گذاشتن ریش پرهیزی کنید. سعی کنید حجم موهایتان را به طور کل یکدست نگهدارید.

 آقایانی که صورت های مستطیل شکل دارند به یاد داشته باشند که همیشه سعی کنید میزان کوتاهی و بلندی موهایشان یکدست باشد. بنابراین مدل موهای فید برای شما مناسب نیست. همچنین از کوتاه کردن کناره های موهایتان بپرهیزید. به طور خلاصه سایز و اندازه کل موهایتان را یکدست یا کوتاه کنید یا بلند. می‌توانید مقداری از موها را روی پیشانی بریزید تا از طول صورتتان کم و به عرض آن اضافه کند. از مدل‌هایی استفاده کنید که بالا و کناره‌ های مو در آن نسبتا بلند است.

جمع بندی

انتخاب مدل مو براساس فرم صورت مردانه علاوه بر بالا بردن اعتماد به نفس، ظاهر کلی شما را چند برابر جذاب می کند. اگر برای تایین فرم صورت خود دشوار مشکل شده اید و نمی توانید به خوبی تشخیص بدهید، از آرایشگر خود بخواهید تا متناسب با فرم صورت و جنس موهایتان، یک مدل مو مناسبی برای شما در نظر بگیرد. همیشه سعی کنید مدل موها را باتوجه به فرم صورت انتخاب کنید و از تغییر هیچگونه استرسی نداشته باشید. وقت آن رسیده است تا در ظاهر خود کمی تغییر اعمال کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *